UA / RU
Підтримати ZN.ua

Асєєв повідомив, що відмовився від участі в Мінському процесі

До складу української делегації в ТКГ залучать журналістів, юриста та лікаря.

Журналіст Станіслав Асєєв повідомив про те, що йому пропонували увійти до складу групи переселенців української делегації у Тристоронній контактній групі в Мінську, але він відмовився. За його словами, розмова з віце-прем'єр-міністром - міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексієм Резніковим була конфіденційною.

"Щодо особисто мене: так, мені надходила така ж сама пропозиція від пана Резнікова долучитись до цього процесу у Мінську. І так, я особисто відмовився, бо не вважаю для себе можливим приймати в цьому участь саме у такому форматі", - написав Асєєв.

Він зазначив, що причини відмови досить детально та довго обговорював із Резніковим. Однак, за словами Асєєва, розмова була конфіденційною, тому подробиць він не розповів.

"Як відомо, з нашого боку ТКГ поповнили Денис Казанський та Сергій Гармаш. Обох знаю досить довгий час: люди, в репутації яких не маю жодних сумнівів", - додав журналіст.

Читайте також: "Забули і йдемо далі": Резніков виключив створення Консультативної ради при ТКГ по Донбасу

Як повідомлялося, до складу групи переселенців української делегації в ТКГ увійдуть журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш, юрист і керівник Міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво" Вадим Горан та лікар Костянтин Лібстер.

Раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував залучити до роботи в підгрупах ТКГ переселенців, які були змушені залишити окуповані райони Донецької і Луганської областей в 2014 році.

У них буде статус запрошених осіб, які представляють окремі райони окупованого Донбасу, переселенці братимуть участь у дискусіях, консультаціях та погодженні питань, передбачених Мінськими угодами.

Підписані в Мінську угоди передбачають проведення консультацій з представниками ОРДЛО, проте Росія традиційно запрошує на переговори колаборантів з російським громадянством, видаючи їх за "голос усіх жителів Донбасу".

Залучення внутрішніх переселенців до роботи підгруп ТКГ свідчить про те, що від створення "Консультативної ради" все ж відмовилися. Бойовики мали увійти до цього органу на рівних правах з Україною, а Росія замість країни-агресора, отримала б статус "спостерігача".