UA / RU
Підтримати ZN.ua

Асоціація анестезіологів розкритикувала вітчизняні "апарати ШВЛ"

Анестезіологи просять Зеленського не витрачати державні гроші на сумнівні винаходи.

Асоціація анестезіологів України направила відкритого листа президенту Володимиру Зеленському, Верховній Раді та Кабінету міністрів, висловивши стурбованість небезпекою українських апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ).

Відповідний відкритий лист опубліковано на сайті Асоціації у п'ятницю, 15 травня.

"В розпал пандемії коронавірусу в Україні виник ажіотаж щодо закупівлі апаратів ШВЛ. До цього процесу залучено не тільки державу, але і політиків, підприємців, благодійників та волонтерів. За більш ніж 2 місяці такої активності, на жаль, спостерігаються дуже небезпечні тенденції, які можуть негативно вплинути на якість надання медичної допомоги хворим і привести до марної трати державних грошей", - йдеться в листі.

При цьому в Асоціації підкреслюють небезпеку ситуації, при якій "багато "інженерів" розробляють і закликають до масового виробництва своїх винаходів, які нібито можуть замінити апарати ШВЛ".

"Апофеозом цієї діяльності стало отримання дозволу на виробництво одного з "апаратів ШВЛ" на базі ручного дихального "мішка Амбу". Однак будь-який анестезіолог розуміє, що вентиляція "мішком Амбу" можлива лише на короткий час при проведенні заходів реанімації пацієнта з зупинкою дихання. Адекватна вентиляція пацієнта неможлива без наявності сучасних режимів з контролем за обсягом або тиском і синхронізації апарату з пацієнтом", - підкреслюють анестезіологи.

За їх даними, деякі з анонсованих апаратів ШВЛ не пристосовані для проведення тривалої штучної вентиляції легенів і можуть бути вкрай небезпечними.

Нарешті, анестезіологи просять враховувати їх думку при прийнятті рішень при закупівлі апаратів ШВЛ, "припинити спекуляції на цій темі і безглузду витрату державних грошей".

Читайте також: Джемілєв заявив, що обмін кримських татар може відбутися дещо пізніше

Раніше в інтерв'ю ZN.UA професор-анестезіолог Володимир Корсунов розповів про те, хто з пацієнтів з COVID-19 потребує ШВЛ і описав типи дихальних порушень при коронавірусі.

Детальніше про готовність української інфекційної медицини протистояти пандемії COVID-19, про штучну вентиляцію легенів та інші методи кисневої терапії пацієнтів, а також про те, що з себе представляє коронавірус SARS-CoV-2, і які він несе загрози здоров'ю людини, читайте в матеріалі Сергія Жукова "Російська рулетка коронавірусу" - інтерв'ю професора-анестезіолога Володимира Корсунова ZN.UA.