UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апеляційний суд визнав законною реєстрацію Кернеса мером Харкова

Кернеса зареєстрували на підставі заяви, скріпленої його електронним підписом.

Другий апеляційний адміністративний суд Харкова прийшов до висновку, що міська територіальна виборча комісія законно зареєструвала Геннадія Кернеса мером на підставі заяви, скріпленої його електронним підписом. Відповідне рішення було ухвалено колегією на чолі з суддею Зоєю Подобайло в понеділок, 16 листопада, передає «Суспільне».

Колегія дійшла висновку, що ТВК діяла в рамках закону, тому рішення суду першої інстанції залишається чинним.

13 листопада Харківський обласний окружний адміністративний суд відхилив позов кандидата в мери Ірини Денисової, яка просила скасувати реєстрацію Кернеса. В апеляції до неї приєдналася ще одна кандидатка - Наталія Пилипенко.

4 листопада ТВК оголосила Кернеса переможцем виборів : чинний мер отримав 60,34% голосів. Явка на виборах склала 32,23%, на виборчі дільниці прийшли 323 218 харків'ян. З них 195 044 проголосували за Кернеса.  8 листопада його зареєстрували мером на підставі листа, скріпленого електронним підписом.

Укладачі позову наполягали на скасуванні реєстрації Кернеса на підставі того, що подане від його імені заяву в ТВК було скріплене електронним підписом міськради, а не його особистою. До того ж, як стверджує Родзинський, цей підпис була видана Податковою 17 листопада - наступного дня після того, як Кернеса відвезли з Харкова до Берліна.

ZN.UA відомо, що до подачі позову про скасування реєстрації Кернеса безпосередня причетна місцева організація проросійської «Опозиційною платформи - За життя».

Укладачем позову є юридична компанія Анатолія Родзинського, якого обрали депутатом міської ради від «ОПЗЖ».

Ірина Денисова була технічним кандидатом в мери від партії «За майбутнє». У Харкові вона відома як активна учасниця конфлікту навколо ринку «Барабашово» між його власником Олександром Фельдманом і мерією. Денисова в публічній площині захищає бізнес Фельдмана, який балотувався в мери Харкова від «ОПЗЖ».

Читайте також: Фукс опублікував фото Кернеса в лікарняній палаті

16 вересня Геннадія Кернеса відвезли з Харкова до Берліна, де його госпіталізували в клініку "Шаріте". З 23 серпня мер не з'являвся на публіці, не записував відеозвернень. Після госпіталізіціі не було оприлюднено жодної фотографії Кернеса в лікарняній палаті. За даними ZN.UA, Кернес на тлі COVID-19 переніс інсульт.

Виборчий кодекс говорить, що протягом 20 днів після оголошення результатів голосування обраний мер і депутати маютьподати в міську виборчу комісію заяву про реєстрацію. Але якщо є поважні причини, тервиборчком може дати (а може і не дати) відстрочку.

За відсутності мера міська рада має право на першій сесії обрати президію з трьох-п'яти депутатів, а потім - і секретаря горради, на якого тимчасово покладаються обов'язки міського голови. На скільки місяців або навіть років розтягнеться це «тимчасово», залежатиме від політичної волі Києва. ZN.UA вже описувало до кейс Луцька, що роками жив без мера.

Детальніше про ситуацію, що склалася в місті перед місцевими виборами, читайте в матеріалі «Країна по поличках. Харків».