UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американський сенатор закликав Зеленського провести вибори попри війну

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем вважає, що е буде кращим доказом змін у країні.

Американський сенатор Ліндсі Грем вважає, що вибори в Україні мають відбутись наступного року навіть попри війну. Таку думку сенатор від Республіканської партії висловив на пресконференції в Києві, повідомляє Радіо Свобода.

«Моє сьогоднішнє послання до президента: я вражений тим, що зробили ви та ваша країна, чоловіки та жінки. Ми продовжимо боротися, щоб вам надходила зброя, щоб ви могли виграти війну, яку ми не можемо дозволити собі програти. Але також ви повинні робити дві справи одночасно. Наступного року в Україні мають відбутися вибори», – сказав Грем.

Він наголосив, що навіть попри російське вторгнення хоче побачити вільні та чесні вибори в Україні, щоб американський народ повірив, що Україна, яка, за його словами, в минулому була дуже корумпованою країною, змінилась.

Грем додав, що у США пильно стежать за переданою Києву фінансовою та військовою допомогою.

«Ми стежимо за кожним доларом, за кожною одиницею зброї. Ми продовжуємо робити свій внесок. І я задоволений тим, що українці не наживаються на американському народові. Вони допомагають йому. І я вважаю, що Україні настав час зробити наступний крок у становленні демократії, а саме – провести вибори у 2024 році», – повторив американський сенатор.

Читайте також: Виборча «відбудова» має розпочатися вже зараз

Раніше повідомлялось, що у ПАРЄ також наполягають на проведенні виборів в Україні під час війни.

Водночас, секретар РНБО Олексій Данілов застеріг, що під час війни до теми проведення виборів слід ставитися обережно і попередив, що проводити вибори без військових, які сьогодні боронять Україну - неможливо. 

Президент Зеленський також пояснював, що проводити вибори заборонено під час воєнного стану.

Очевидно, що організація і проведення парламентських виборів навіть після закінчення війни наразяться на низку серйозних викликів, пов'язаних із діями ЦВК, уточненням реєстру виборців, формуванням комісій, розгортанням виборчої структури та політичної конкуренції, якою завжди характеризується виборча кампанія. Про це у статті «Війна і вибори. Яка перемога важливіша?»  пише журналістка ZN.UA Інна Ведернікова