UA / RU
Підтримати ZN.ua

Агресія РФ проти України: які кроки, могли б зупинити країну-агресора

Голова парламентського комітету з питань економічного розвитку зазначив, що варто було б розпочати дискусію «Будапешт-2».

Ситуація, в якій сьогодні опинилася Україна, а разом із нею й більшість країн Східної Польщі, викликана передусім провалом Будапештського меморандуму і неможливістю країн-гарантів його виконати, пише голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у статті «Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна» для ZN.UA. Він зазначив, що за аналогією з мінськими домовленостями запропонував би розпочати дискусію про «Будапешт-2» та пояснив, у чому мала б полягати його суть.

«Ідея дуже проста — це нова колективна угода, відкрита до підписання, яка: а) містить нове зобов’язання країн-учасниць відновити контроль України над тимчасово окупованими Росією територіями Криму та Донбасу і б) до моменту його повного відновлення запровадити щодо Росії такий пакет санкцій», – пише автор.

Зокрема, мова йде про такі санкції: 

«Насамкінець я запропонував би створити Депозитарій конфіскованих активів — організацію, яка тимчасово розпоряджалася б арештованими коштами і активами, із центром у Києві. І засік би час до тріумфальної демократизації Росії, яку ми з 1991 року чекаємо у великій сім’ї цивілізованих народів, для яких демократія, верховенство права і добросусідство — не пустий звук», – додав Наталуха.

Читайте також: ЄС запровадить великі персональні санкції в разі подальшої агресії РФ проти України – прем'єр Литви

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що у разі вторгнення російських військ в Україну США запровадять проти РФ санкції, які «знищать російську економіку», а президент США Джо Байден повідомив, що проти Росії будуть введені обмеження, яких «президент РФ Володимир Путін раніше ніколи не бачив». Наприклад, після нового наступу РФ на нашу державу російські банки не зможуть проводити операції з доларом.

Попри широке застосування економічних санкцій і визнання їхнього негативного впливу, економічні оцінки їхніх наслідків у цілому та для економіки РФ залишаються досить суперечливими. Про це читайте у тексті Ігоря Бураковського «Санкції проти РФ. Як почувається російська економіка».