Адвокати лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі подали до Національного антикорупційного бюро заяву про скоєння кримінального злочину посадовими особами Державної міграційної служби, Держприкордонслужби та Нацполіції.
Позиція захисту політика полягає в тому, що голова ДПСУ Петро Цигикал, голова НПУ Сергій Князєв і голова ДМС Максим Соколюк, організувавши видворення Саакашвілі з України, вчинили корупційний злочин.
"На нашу думку, 12 лютого ці особи скоїли кримінальний злочин, а саме: зловживання владою, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб використання службовими особами влади всупереч інтересам служби, що завдало істотну шкоду правам, свободам та інтересам окремих громадян", - повідомив адвокат екс-президента Грузії Руслан Чорнолуцький агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер, 22 лютого.
Представник захисту наполягає, що Князєв, Соколюк і Цигикал "приняли й реалізували незаконне рішення про переправлення через державний кордон України Міхеїла Саакашвілі".
Адвокат також повідомив, що Печерський районний суд Києва 22 лютого зобов'язав поліцію почати розслідування за заявою захисників Саакашвілі про його викрадення та незаконне видворення з України.
Нагадаємо, 12 лютого лідера "Руху нових сил", екс-президента Грузії і колишнього голову Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, якого президент Петро Порошенко у липні минулого року позбавив українського громадянства, видворили з України.
Політика затримали бійці спецпідрозділу ДПСУ в київському ресторані й уже через годину чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі прийняли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.
При цьому в ДМС не знають, хто організував і оплатив переліт Саакашвілі, вартість якого, за інформацією журналістів проекту "Схеми", склала 8 тисяч євро.
Після видворення з України ДПСУ на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд до країну. Відповідний наказ підписав начальник Мостиського прикордонного загону Павло Шварцман. Захист політика назвав це рішення незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.
Саакашвілі пообіцяв знайти спосіб легально повернутися до України і відновити своє українське громадянство, а також подав судові позови проти МВС, ДПСУ та ДМС.
Дев'ять опозиційних партій виступили з вимогою забезпечити Саакашвілі можливість повернутися до України та захистити свої права в суді.
Детальніше про видворення політика з країни читайте в матеріалі DT.UA "Як влада видворяла Міхеіла Саакашвілі, і що з ним зараз".
Про скандал навколо Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".