UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація Трампа стане для Києва складним партнером – думка

Максимум , на який може розраховувати Україна – залишатися об'єктом американської політики.

Нова адміністрація США стане для України непростим партнером, оскільки на даному етапі не розглядає її в якості корисного союзника, пише в своїй статті для DT.UA Юлія Курнішова.

За її словами, питання відносин з Україною в адміністрації Дональда Трампа може успадкувати віце-президент Майк Пенс, який мислить в дусі республіканського мейнстріму і дотримується жорсткої позиції у відносинах з РФ. Тим не менш, в українсько-американських відносинах виникнуть складнощі, пов'язані із зовнішньополітичними поглядами Трампа.

"Складнощі випливають із комбінації двох рис зовнішньополітичних поглядів Трампа - прагматизму (цинічного, послідовного, часом навіть надмірного) і небажання тягати каштани з вогню власноруч. А Україна не вписується в категорію корисних партнерів: нам потрібна підтримка США для забезпечення нашої безпеки, а ось відплатити чимось істотним ми, по суті, не в змозі", - йдеться в статті.

Автор вказує, що максимум, на який може розраховувати Україна – залишатися об'єктом американської політики.

"Історія внутрішнього успіху України менше цікавитиме Вашингтон, - "вітрина демократизації" не є в очах Трампа матеріальним виграшем, отже перебіг наших реформ важитиме для американської адміністрації лише тією мірою, якою вони забезпечуватимуть цілісність держави", - зазначила Курнішова.

На думку аналітика, ситуація може змінитися, якщо нормалізація відносин між США і Вашингтоном повністю провалиться. В цьому разі Україна стане точкою докладання зусиль США в конфронтації з Москвою, а Трамп не тільки продовжить щодо Києва політику попередника, але і піде далі.

Читайте також: Трамп не буде розглядати Європу у якості пріоритету зовнішньої політики – експерт

Як пише в своїй статті для DT.UA директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України Володимир Горбулін, новий президент США Дональд Трамп, судячи з усього, не має масштабної і довгострокової стратегії розвитку американської зовнішньої політики.

Детальніше про особливості та пріоритети зовнішньої політики нової адміністрації США читайте в статті Юлії Курнішової "Що несе світові ера Дональда Трампа?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".