UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС засудив екскерівників держпідприємства до позбавлення волі за махінації на закупівлях

Їхні дії завдали збитки «Запорізькому електровозоремонтному заводу».

29 квітня 2024 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду України визнала винними екскерівника ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод» (далі – ПрАТ «ЗЕРЗ») та його заступника у зловживанні службовим становищем. Їхні дії завдали понад 780 тис грн збитків держпідприємству. Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро України в Тelegram.

Читайте також: Корупція в Україні не зникла, але є інституції, які борються із цією проблемою — посол ЄС в Україні Катарина Матернова

Там розповіли, що у 2014 році керівник ПрАТ «ЗЕРЗ» та його заступник, діючи у змові із третьою особою – організатором цього злочину, у протиправний спосіб забезпечили перемогу повʼязаного з останнім приватного товариства у державній закупівлі 30 коліс для електровозів за визначеною ним загальною ціною 2,45 млн грн. При цьому ринкова вартість цих коліс становила лише 1,01 млн грн, а надміру сплачені ПрАТ «ЗЕРЗ» на виконання договору кошти є збитками, заподіяними цьому підприємству.

Учасникам оборудки суд призначив покарання у виді 4 років позбавлення волі, заборонив обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом у розмірі 17 тис. грн.

Читайте також: Кожен п'ятий бізнес в Україні має важливішу проблему, ніж корупція – опитування ІЕД

Ще одну особу – організатора злочину – суд покарав позбавленням волі на 5 років з позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом у розмірі 17 тис. грн.

Вирок суду можна оскаржити протягом тридцяти днів з дня його проголошення у Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, три місяці тому відбулися скандальні обшуки і виїмки в багатьох компаніях. Ручний режим роботи Офісу генпрокурора й усіх органів досудового розслідування (а їх, нагадаю, аж п’ять: Нацполіція, ДБР, СБУ, БЕБ і НАБУ) — це негативна тенденція, що триває десятиліттями.