Прокуратура німецького Гамбурга висунула звинувачення п’ятьом співробітникам компанії Siemens — чотирьом німцям і громадянину Швейцарії та Франції — через експорт газових турбін до окупованого Росією Криму в порушення санкцій, пише видання n-tv.
Розслідування велося більше, ніж шість років. Як стверджують у прокуратурі, фігурантам було відомо, що чотири газові турбіни вартістю 111 мільйонів євро, які були відправлені з Гамбурга до Санкт-Петербурга наприкінці 2015 та на початку 2016 року, були призначені не для півдня Росії, а для двох нових електростанцій у окупованому Криму.
П’ятеро фігурантів постануть перед земельним судом Гамбурга.
У березні 2017 року концерн Siemens повідомив про те, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані.
Siemens звинувачував російських партнерів у тому, що вони ввели німців в оману, пообіцявши встановити турбіни в Краснодарському краї. Насправді, на думку Siemens, турбіни були спочатку призначені для Криму, що заборонено європейськими санкціями. Німецький концерн пропонував викупити турбіни назад.
Російські компанії у відповідь зазначили, що турбіни були значно модернізовані вже після покупки у Siemens, а значить санкції на них не поширювалися.
Арбітражний суд Москви відмовив у задоволенні позову німецькому концерну Siemens про повернення турбін.
Siemens заявляв наполягатиме на кримінальному переслідуванні осіб, причетних до переміщення вироблених компанією турбін до анексованого Криму.
Через скандал із турбінами Рада ЄС поповнила санкційний список РФ.
Однак Siemens продовжив торгівлю з Росією і після скандалу.