Уряд України запровадив зміни у правила паркування пачок цигарок, зокрема, починаючи з січня 24 року 65% пачки буде займати попередження щодо шкоди куріння. Як повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я, ухвалена постанова дозволить завершити процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, відповідно до якої оновлюється маркування пачок.
"Йдеться про розміщення оновлених графічних та текстових зображень медичних попереджень на упаковках з сигаретами. Такі попередження діють у 42 країнах світу та продемонстрували свою ефективність у боротьбі з тютюнопалінням. У травні Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів (варіантів тексту та ілюстрацій) медичних попереджень, розроблених Міністерством охорони здоров’я України, а також технічні вимоги до дизайну та форми маркування та порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів. Нове маркування набирає чинності з 11 січня 2024 року", – зазначили у відомстві.
Основні положення директиви №2014/40/ЄС, які впроваджує цей Закон:
- Заборона ароматизованих сигарет і тютюну для самокруток (з 11 липня 2023 року).
- Помітніші попередження про шкоду куріння на пачках сигарет — їх розмір збільшиться до 65% від площі пачки (з 2024 року).
- Вимога надавати в Держпродспоживслужбу інформацію про інгредієнти, що містяться в тютюнових виробах (з 1 червня 2022 року).
- Запровадження медичних попереджень споживачів на електронних сигаретах та рідинах, вимоги до упакування електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, медичних попереджень споживачів та вимоги до упакування трав’яних виробів для куріння, а також медичних попереджень споживачів бездимних тютюнових виробів (з 1 червня 2022 року).
- Повна заборона реклами та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів, електронних сигарет, а також тютюнових виробів (з 11 липня 2023 року).
"Маркування пачок з тютюновими виробами – одна з ефективних складових у сфері боротьби з тютюнопалінням. Попри те що з 2012 року більшість форм реклами тютюнових виробів заборонена в Україні, нерегульованою залишалась норма щодо демонстрації виробів у точках продажу. Це створювало ризики того, що діти й підлітки можуть активніше долучатися до куріння під впливом реклами. Крім того, не було врегульовано рекламу вейпів та електронних сигарет", – додали у МОЗ.
Нагадаємо, минулого року Нова Зеландія ухвалила закон, який забороняє куріння для наступного покоління. Він встановлює віковий ценз для курців, що постійно збільшується, що припускає, що люди 14 років і молодші ніколи не зможуть купити цигарки.