UA / RU
Підтримати ZN.ua

Багато українців, яким потрібна психотерапія, досі уникають її: чому

"Втручаються в мізки - російські пропагандисти, а не психологи", - запевняє кризовий психолог Олена Подолян.

Послугами психологів зможуть користуватися набагато більше українців, яким це необхідно, якщо у них буде більше інформації про доступність та безпеку такої допомоги, вважає кризовий психолог, керівник громадської організації «Форпост» Олена Подолян, про що вона заявила в інтерв'ю Аллі Котляр «Посттравматичний стресовий розлад: міфи, правда, практичні поради».

«Це питання просвіти та наявності достатньої кваліфікованої допомоги. Якщо підтримка різного роду й у достатньому обсязі доступна, люди обізнані про те, де її отримати і в яких випадках слід звертатися – проблему можна вирішити. Втручаються в мізки - маніпулятори та злочинці. Наприклад, російські пропагандисти. Фахівці сфери ментального здоров'я – допомагають та лікують», – запевняє Подолян.

Читайте також: Під час війни багато українців почувають себе краще в Україні, ніж за кордоном – психолог

Незважаючи на те, що в Україні існує низка ініціатив щодо надання безкоштовної психологічної допомоги, люди все одно не користуються цим повноцінно.

«По-перше, люди не відчувають, що можуть на неї претендувати, бо не належать до якоїсь певної групи. І це — про державні програми та освіту в цілому. По-друге, не варто забувати, що будь-які громадські, грантові ініціативи, розраховані на цивільних, зазвичай дуже обмежені в часі — 5–10 сесій. Часто це ще й онлайн, коли фахівець із клієнтом жодного разу не бачилися вживу. Для людини, яка переживає стрес, це може сприйматися як небезпечна та неконтрольована ситуація», - пояснила психолог.

Раніше ми публікували список сервісів, які пропонують українцям безкоштовну психологічну допомогу.