UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський презентував освітній застосунок "Мрія": які його елементи та призначення

Розробка має стати корисною для дітей, батьків та вчителів. Поки влада зосередиться на шкільній освіті.

Після анонсу "дуже позитивної" освітньої новації президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня знань 1 вересня представив нову державну розробку – інноваційний цифровий застосунок "Мрія", який має стати корисним для учнів, їхніх батьків та педагогів. Відео з першою презентацією проєкту для шкіл опублікував глава держави в Telegram.

За його словами, проєкт допомагатиме "мільйонам наших людей так само ефективно, як «Дія»", "якими б різними не були обставини". Йдеться про процес навчання як офлайн, так і онлайн, як в Україні, так і за кордоном.

"Мрія", зокрема, створена для того, щоб допомогти школярам визначитися з напрямком, у якому вони можуть бути успішними, і не втратити можливості.

"Світ постійно змінюється, чого прагнуть наші діти. Щось стає більш важливим, щось стає менш важливим. Кожна дитина, поки навчається, теж змінюється. І потрібна навігація, своєрідний компас. Щоб не ламати дитину під чиїсь уявлення про те, що потрібно, особливо, якщо це застарілі уявлення, а дати дитині свободу знайти себе у цьому світі", – зазначив президент.

Читайте також: Новий навчальний рік: п’ять змін, які чекають на українських школярів

Що "Мрія" пропонуватиме дітям

Як пояснив Зеленський, застосунок матиме можливість надати дитині "алгоритм того, на що звернути увагу, чому присвятити більше часу, які освітні матеріали стануть корисніші". "Мрія" має стати "входом у особистий освітній простір".

Так, представлено ідею "бібліотеки контенту" в межах застосунку, яка має низку програм, курсів, відеоматеріалів, позашкільних активностей, гуртків, олімпіад та іншого для школярів. Глава України запевнив, що це – лише 5% від того, що планується. 

"Застосунок буде рекомендувати те, що необхідно конкретній дитині, базуючись на освітньому шляху дитини, на талантах, на тому, що можна окреслити як мрію вже зараз", – додав він.

Також у застосунку планують запровадити "портфоліо учня" з його важливими досягненнями, окрім оцінок. Йдеться про олімпіади, волонтерство, власні проєкти, спортивні здобутки та інші активності.

Елемент "від розкладу до плану дня" пропонуватиме підтримку в питаннях планування, створення графіку та формування навичок управління часом.

Крім того, "Мрія" дозволятиме кожній дитині мати "перший у світі дитячий документ" – свій ID, "щоб мати більше захисту у світі дорослих".

Читайте також: 1 вересня: в Україні до навчання повернулись близько 4 млн школярів

Що "Мрія" пропонуватиме батькам

За словами Зеленського, серед найважливішого для дорослих у функціоналі розробки – надання безпеки. 

"Зокрема, ви будете знати, коли тривога, що в цей момент ваша дитина в безпеці, що ваша дитина в укритті. Учитель заводить дітей в укриття, і буквально тієї ж хвилини одне натискання в застосунку – і батьки знають, що дитина в безпеці", – уточнив він.

Також "Мрія" має допомогти зрозуміти, у чому дитина більш талановита, розкрити її сильні сторони, здійснюючи спостереження для батьків на основі того, як змінюються результати дитини.

Серед інших елементів – допомога батькам у спілкуванні з дітьми щодо справ у школі та можливість прямої та простої комунікації з вчителями за потреби. Застосунок, як очікується, матиме функції месенджера.

Що "Мрія" пропонуватиме вчителям

Окрім можливості прямого спілкування між вчителями і батьками, застосунок також має полегшити життя педагогів у плані документації.

"Прибираємо максимум папірців, усілякі форми, усілякі журнали, які зараз треба заповнювати. І максимум уваги вчителя тому, щоб навчати. Навчати, бо знання – це цінність. І не втрачати час", – сказав Зеленський.

Зеленський розповів, що "Мрія" також допоможе вчителям стати ще майстернішими, оскільки у ній будуть міститися матеріали для підготовки до уроків, а також спеціальні курси.

Читайте також: День знань: привітання та листівки

Коли застосунок почне працювати

Українська влада визначила пріоритетом на наступний рік школи. Саме з цього рівня освіти починається проєкт "Мрія". 

Як сказав глава держави, пілотний проєкт планують реалізувати “ближче до грудня”. У 2024 році ініціативу прагнуть перевести на всю шкільну систему України, а також додати до неї функціонал для дитячих садків. Потім розроблятимуть елементи для інших рівнів освіти.

"Це тільки початок. Буде значно більше функцій, більш цікавий інтерфейс, може трошки більш навіть цікавий дизайн, і точно повна ефективність застосунку", – запевнив Зеленський.

Він уточнив, що міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр освіти і науки Оксен Лісовий "крок за кроком представлятимуть кожну деталь" цього проєкту.

Минулого тижня Федоров і Лісовий представили бачення освіти України майбутнього, розроблене своїми відомствами. У Мінцифрі окреслили основні ідеї у межах трансформації.