UA / RU
Підтримати ZN.ua

Золото зросло через спекуляції на біржі з м'яким лістингом: що відбувається з металом у Китаї — FT

З листопада 2022 року золото зросло більш ніж на 40% через тих, хто бажає відмовитись від долара США і захищається від піків процентних ставок.

Великі ставки китайських спекулянтів на зростання цін на золото цього місяця збільшили вартість дорогоцінного металу до історичного максимуму, що є свідченням того, що азійські трейдери хотіли затьмарити своїх західних колег у впливі на ринок металів, пише FT.

Читайте також: Під впливом цін на золото в українців можуть змінитися звички щодо заощаджень: кому варто купувати благородний метал

Довгі позиції по золоту ф'ючерсних торговців на Шанхайській ф'ючерсній біржі (SHFE) зросли майже на 50% з кінця вересня до спалаху геополітичної напруженості на Близькому Сході. Згідно з даними Bloomberg за 2015 рік, на початку цього місяця було досягнуто рекордної позиції зростання. Торгова фірма Zhongcai Futures накопичила в еквіваленті понад 50 тонн металу вартістю майже 4 мільярди доларів (2% резервів китайського центрального банку в зливках).

Минулого тижня ажіотаж торгівлі золотом пояснювався його рекордною ціною у понад 2400 доларів за тройську унцію, якої воно досягло цього місяця.

Читайте також: Візит німецького канцлера до Китаю показав відсутність позиції Німеччини — The Times

З листопада 2022 року золото зросло більш ніж на 40% завдяки рекордним закупівлям золотих металів центральними банками країн EM, які прагнуть диверсифікувати свої резерви, відволікаючись від долара США і захищаючись від піків процентних ставок.

Ціна металу, який використовують як захист від інфляції та знецінення валюти, зміцнилася завдяки статусу безпечної гавані після початку конфлікту між Ізраїлем і Газою в жовтні, досягнувши історичного максимуму в 2431 долар за тройську унцію минулого тижня. Незважаючи на це, масштаб підйому здивував багатьох експертів, які вказують на те, що зростання суперечить відтоку з біржових фондів США та Європи.

Читайте також: Нові рекорди золота – наслідок спекулятивної гри як інвесторів, так і армії приватних осіб

Натомість деякі вказують на активність на SHFE та Шанхайській біржі золота, де обсяги торгів за ключовим контрактом подвоїлися в березні та квітні порівняно з минулим роком, як на велику рушійну силу зростання, оскільки китайські інвестори прагнуть диверсифікувати свою кризу.

Zhongcai, заснована три десятиліття тому Бянь Сіміном як виробник ПВХ-труб, до того, як розгалужитися щодо торгівлі ф’ючерсами, є провідною серед групи китайських торгових фірм, чиї великі ставки були пов’язані зі швидким зростанням золота та подальшим падінням з рекордних максимумів.

Читайте також: Депозит в банку: як обрати фінустанову, на що звертати увагу

Ціни на золото різко впали в понеділок і у вівторок торгувалися на рівні 2326 доларів за тройську унцію.

Інші китайські трейдери, такі як Citic Futures і Guotai Junan Futures, також мають великі довгі позиції у ф’ючерсах на золото SHFE.

Біан, добре відомий своїми блогами про «саморефлексію», є міноритарним інвестором Alibaba Pictures, китайської медіагрупи, що стоїть за «Зеленою книгою», лауреатом Оскара «1917» і деякими останніми фільмами «Місія нездійсненна». У 2022 році він писав, що висока інфляція та війна в Україні означають, що «настав правильний час зафіксувати всю позицію фонду в золоті, що торгується в Шанхаї з високим рівнем левериджу».

Чжунцай і Бянь не захотіли спілкуватися з журналістами.

Раніше ми писали про те, що в Україні на ринку банківських депозитів відбуваються зміни. Поки незначні, але вони можуть стати трендом, який здатен багато розказати нам про найближче майбутнє цього виду заощаджень. Це дає зрозуміти, як банки бачать свою відсоткову політику на рік наперед. Що вищими вони тримають процентні ставки за періодом, то небезпечнішим він їм видається. Більше про  інвестиційну привабливість депозитів читайте в статті Максим Орищака читайте в статті «Якими будуть ставки за депозитами і чи збережуть вони свою привабливість» на сайті ZN.UA.