Запровадження законопроекту на основі директири Євросоюзу щодо працевлаштування іноземців повинно було б заохотити працівників з України їхати на сезонні роботи в 3.
Однак за іронією долі все може вийти навпаки. І від спроб польського уряду постраждає як економіка Польщі, так і легальний заробіток іноземців. Про це на сторінках Rzeczpospolita пише редактор економічного відділу Кжиштоф Адам Ковальчик.
Він звертає увагу на те, що окрім підвищення платні за роботу іноземних працівників чекає також нова дуже жорстка регуляція, яка "відіб'є охоту іноземців і бажання польських працедавців їх наймати".
"Українські працівники надто важливі для нашої динамічної економіки, щоб ми зачиняли перед ними двері. Хто збере польські яблука і полуниці? В сільському господарстві і садівництві третина працівників приїхала з-за Сяну. Хто замінить на будівництві в Польщі наших будівельників, які зараз працюють в Західній Європі?" - підкреслює оглядач.
Він наголошує, що польські виробники часто скаржаться на "брак рук" для того, щоб нарощувати обсяги виробництва. І в такій ситуації утримання якомога ширше відкритих дверей для працівників з сусідніх країн відіграє ключовий момент.
"Альтернативою цьому є радикальне сповільнення деяких секторів економіки або робота українців нелегально, коли ЄС скасує для них візи. Тому хочу попросити урядовців, які працюють над новими законами: не поспішайте, працюйте якомога повільніше. Ви стали майстрами в Європі з блокування різних важливих проектів. До цього часу ви гальмували ініціативи, корисні для економіки. Тож зараз зробіть те ж саме з проектом, який їй нашкодить", - пише оглядач.
Нагадаємо, що зарплата українців у Польщі в середньому становить 460 євро. При цьому в Польщі заробітчани витрачають близько третини заробленого, а решту відправляють в Україну. Загалом українці заробили в сусідній країні близько 8,4 мільярдів злотих, або 2 мільярдів євро.
Польське видання Newsweek раніше писало, що МЗС Польщі перекручує правду про заробітки українських іммігрантів. Наплив трудових мігрантів в Польщу є настільки новим явищем, що економісти ще не встигли правильно дослідити його.
"Але в цілому вплив українців на польську економіку позитивний. Праця кожного іноземця збільшує наш ВВП", - пояснює професор економіки з Інституту Лазаря у Варшаві Мацей Кжак.
У свою чергу, видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.