UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ: «Нафтогаз» продовжує розраховуватися за газ із держбюджету

НАК «Нафтогаз» продовжує отримувати гроші з держбюджету на компенсацію ціни імпортного газу. Про це йдеться у четвер, 30 вересня, у проспекті випуску українських єврооблігацій, опублікованому на Ірландській фондовій біржі.

НАК «Нафтогаз» продовжує отримувати гроші з держбюджету на компенсацію ціни імпортного газу. Про це йдеться у четвер, 30 вересня, у проспекті випуску українських єврооблігацій, опублікованому на Ірландській фондовій біржі.

НАК «Нафтогаз Україна» за період із 1 січня по 18 серпня одержав із держбюджету 2,9 млрд гривень на компенсацію різниці в цінах закупівлі і продажу імпортного природного газу в 2010 році.

Загалом державним бюджетом на 2010 рік передбачена компенсація у розмірі 3 423,525 млн гривень. Нагадаємо, у 2009 році «Нафтогаз» отримав із держбюджету 4,1 млрд гривень на компенсацію різниці в цінах закупівлі та продажу імпортного природного газу.

Також у проспекті зазначається, що уряд додатково до зазначених субсидій з бюджету може використовувати й інші заходи з підтримки «Нафтогазу», у тому числі відстрочку виплати податків та збільшення статутного капіталу шляхом випуску додаткових акцій.

У травні 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Кабінету міністрів України вдалося стабілізувати фінансову ситуацію у НАК «Нафтогаз Україна», і в подальшому для розрахунків за газ, який купує у ВАТ «Газпром», НАК не буде використовувати бюджетні кошти.

Нагадаємо, у 1 кварталі 2010 ціна російського газу для України становила понад 305 доларів/тис. куб. м, у 2 кварталі (після підписання домовленостей з Росією щодо Чорноморського флоту і зниження ціни на імпортне паливо) ціна становила більше 230 доларів/тис. куб. м.

При цьому з грудня 2008 року до серпня 2010 року гранична ціна на газ для підприємств комунальної теплоенергетики становила 872,78 грн./тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, цільової надбавки, тарифів на транспортування і поставку, витрат на зберігання).

Із серпня Національна комісія регулювання електроенергетики підвищила граничну ціну на природний газ для підприємств комунальної теплоенергетики на 50%, або на 436,42 грн./тис. куб. м до 1 309,2 грн./тис. куб. м.

Раніше Апеляційний суд Києва відхилив скаргу «Нафтогазу» на рішення Шевченківського районного суду Києва у справі РУЕ. Очікується, що до кінця року справа дійде до Верховного суду, і в результаті РУЕ отримає право продати свій газ вже в січні 2011 року.

Як повідомляло «ДТ», 23 вересня до приймальні громадян Верховного суду України надійшла скарга НАК «Нафтогаз Україна» на рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 13 серпня 2010 року і ухвалу Апеляційного суду столиці від 17 вересня 2010 року у справі за заявою швейцарського газотрейдера «РосУкрЕнерго» про визнання і примусове виконання рішення іноземного  суду.

Нагадаємо, під час четвертого відкритого засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, яке відбулося 16 вересня 2010 року, міністр палива і енергетики України Юрій Бойко засвідчив, що апеляцію на рішення Шевченківського райсуду було подано 18 серпня, і до неї був залучений весь перелік документів і опис обставин, які призвели до того, що «РосУкрЕнерго» одержала можливість мати претензії до НАК «Нафтогаз Україна».

Бойко підтвердив також, що юридичні консультанти «Нафтогазу України» — компанія White&Case — радили долучити в якості підтвердження та посилення позиції НАК меморандум урядів України та Російської Федерації, а також договори, підписані з російським «Газпромом»: договір перепоступки боргу, договір купівлі-продажу газу «Нафтогазу України».

Але, незважаючи на колишні заяви міністра палива та енергетики України про додаткові факти, які нібито послужать на користь «Нафтогазу», Апеляційний суд міста Києва 17 вересня, не привертаючи уваги громадськості, ухвалив рішення на користь «РосУкрЕнерго».

Для завершення процедури імплементації рішення Арбітражного інституту Торгової палати міста Стокгольм необхідно останнє рішення — Верховного суду України.

За матеріалами Дело