UA / RU
Підтримати ZN.ua

Житло на первинному ринку: найбільше покупок здійснюється через розтермінування придбань

За допомогою розтермінування здійснюється понад 65% придбань житла. 

На первинному ринку житла понад 65% від усіх продажів здійснюється за допомогою програм розтермінування, близько 30% - придбання за повну вартість і приблизно 5% завдяки іпотеці - державної програми «єОселя» та спільних іпотечних програм банків і девелоперів, пише budport.com.ua з посиланням на експерта.

Зазначається, що до початку повномасштабного вторгнення співвідношення придбань житла за різних фінансових механізмів було таким:

Частка придбань житла за програмами на виплат зростає через кілька чинників.

«На тлі економічної „непевності“ та інфляційних процесів, які також зачіпають первинний ринок житла, адже за підсумками 2024 року порівняно з 2023 роком вартість житла може зрости на 30%, громадянин має змогу, по-перше, придбати житло за мінімального першого внеску (від 10% до 30% вартості квартири чи, приміром, таунхаусу) та з фіксацією ціни, що убереже його заощадження від знецінення. А по-друге, його щомісячні витрати на обслуговування розтермінування залежно від вартості житла та суми першого внеску не перевищать 36-55 тис. грн», - зазначила експертка.

Читайте також: Пільгові кредити на житло для ВПО та військових: що змінилося влітку

Повідомлялось, що Ужгород наразі є лідером серед міст України за показниками будівництва. Потім ідуть Івано-Франківськ та Львів. Завершують топ-5 міста Київської області — Буча та Ірпінь. Тобто Київ на даний час не входить в п’ятірку за швидкістю будівництва.