Збільшення внутрішнього виробництва природного газу, біогазу, водню і біометану в Україні не тільки зменшить або навіть усуне залежність України від імпорту енергоносіїв, пишуть співзасновник Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін, старший науковий співробітник Інституту Кеннана у Вашингтоні Андріан Прокіп і дослідник Шведського інституту міжнародних справ в Стокгольмі Андреас Умланд у статті для ZN.UA.
Група експертів відзначає, що таке збільшення створить нову та потужну експортоорієнтовану галузь в економіці України, а також імпульс для зростання і в її інших галузях.
"ЄС виграє від диверсифікації джерел постачання газу, а також від придбання нового великого енергетичного партнера в безпосередній близькості від нього", - пишуть автори.
Більш того, така співпраця зміцнила б економічні зв'язки Брюсселя з Києвом і зменшила б потребу в підтримці української держави з боку Заходу.
"Рішуче освоєння поки невикористаних можливостей України в сфері видобутку, експорту та зберігання енергії має бути в інтересах всіх сторін", - резюмують Амелін, Прокіп і Умланд.
Детальніше про збільшення внутрішнього виробництва природного газу, біогазу, водню і біометану та можливості, які можуть відкритися перед економікою України, читайте в статті Анатолія Амеліна, Андріана Прокіп та Андреаса Умланда «Забутий потенціал енергетичних резервів України» для читачів ZN.UA.