Так званий "м'який мандат" на проведення переговорів між Єврокомісією і Росією про "Північний потік-2" був ухвалений у відомстві якраз тоді, коли вся увага Європи була прикута до результатів виборів у Великій Британії.
На додачу, розгляд рішення відбувався без будь-яких дебатів. Про це в інтерв'ю польському виданню Biznes Alert сказала депутат Європарламенту від Польщі Ядвіга Вишнєвська.
"Це ще раз доводить, що під керівництвом Жана-Клода Юнкера Єврокомісія стала не експертним органом, а суто політичним. І вона реалізує інтереси найсильниших європейських гравців", - сказала вона.
Тепер рішення Єврокомісії повинна розглянути Рада ЄС. Вишнєвська зауважує, що "м'який мандат" передбачає виключення прокладання підводного відрізна "Північого потоку-2" з-під юрисдикції європейського права. А це, на її думку, дискредитує Євросоюз і суперечить його політиці. За словами польського євродепутата, проти російської ГТС в Раді ЄС виступають зараз всі країни "Вишеградської групи", а також країни Балтії, Румунія і Хорватія. Голос протесту звучить і з боку Швеції і Данії.
"Треба мати неймовірні нерви, щоб виправдовувати проект, який суперечить засадам енергетичної політики союзу, занепокоєннями щодо розвитку ЄС. Вдавання, що побудова "Північного потоку-2" не вплине на енергетичний ринок в Центрально-Східній Європі і буде служити виключно задоволенню потреб Заходу, ображає людський здоровий глузд. Введення в експлуатацію "Північнрго потоку" неухильно призведе до зменшення поставок через Україну і дестабілізує ситуацію в цій країні", - сказала Вишнєвська.
Вона також закликала не плекати жодних ілюзій і пам'ятати, що посилення газової залежності ЄС від "Газпрому" не піде на користь енергетичній безпеці союзу.
"З таким успіхом ми б могли доручити встановлення сигналізації в нашому домі досвідченому квартирному злодію", - сказала польский євродепутат.
Вишнєвська додала, що "Північний потік-2", без сумніву, від початку був суто політичним проектом. За її словами, спроби переконати суспільство у суто діловій природі російського трубопроводу - це ще один випадок поширення вигадок Кремля.
Нагадаємо, Єврокомісія оформила запит до Ради Євросоюзу на мандат для ведення переговорів з Росією за проектом газопроводу "Північний потік-2".
Повідомлялося, що російська ГТС "Північний потік-2" може стати головною жертвою нових санкцій проти Москви, які ухвалив Сенат США.