Запаси нафти в Росії можуть закінчитися через 12-15 років, заявив глава "Сбєрбанку", екс-міністр економіки РФ Герман Греф в ефірі програми "Познер" на "Першому каналі" російського телебачення в понеділок, 3 жовтня.
"По всім відчуттям, по всім трендам, які ми бачимо сьогодні, не буде повторення такого суперсировинного циклу. Треба до цього готуватися", - заявив банкір, повідомляє DW.
За його словами, вихід з такого моноресурсного стану економіки може дуже хворобливий. "Він (вихід – ред.) завжди пов'язаний або з революційними проявами, або з громадянською війною, або з сильною залежністю від закордонних країн", - вважає глава "Ощадбанку".
На думку Грефа багато "людей у владі" у Росії досить добре уявляють собі подібну ситуацію, але не всі готові до змін. При цьому єдиним безболісним виходом з "моноресурсного стану" Греф вважає диверсифікацію економіки.
Раніше повідомлялося, що нафти в Росії вистачить не більше ніж на 20 років.
Нагадаємо, що в першій половині 2016 року Росія отримала від експорту газу 15 мільярдів доларів доходу. Але це на 31,6% менше ніж за аналогічний період роком раніше. сильно впали доходи Росії від продажу нафти. У першій половині 2016 року вони були на рівні 32,9 мільярдів доларів, або на 31,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому Москва спробувала наростити експорт "чорного золота" на 6,1%. Але все одно отримала на 14,5 мільярдів доларів доходу менше, ніж у минулому році.