UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запаси газу в Європі знизилися до максимального показника

Рівень запасів в ПСГ становить всього 35,82%.

Рівень заповнення підземних сховищ газу Європи в процентному обчисленні досяг мінімального за історію ведення бази Gas Infrastructure Europe (c 2011 року).

Про це повідомляє enkorr.

На ранок 27 травня, рівень запасів в ПСГ становив 35,82%, що нижче зафіксованого в 2018 році мінімуму на цю дату - 35,95%. Поточний рівень запасів газу в європейських підземних сховищах відстає від середнього показника за останні п'ять років на 14,43 процентних пунктів.

Середній обсяг нетто-закачування в травні на третину відстає від середнього показника за останні п'ять років (256 млн куб. м/добу. Проти 373 млн куб. м/добу.).

При збереженні поточних темпів закачування до 20 жовтня (усередненої датою переходу європейських підземних сховищ від режиму закачування до відбору) рівень запасів природного газу зможе досягти 78%. Цей показник може виявитися ще нижче через вплив планових ремонтів на газопроводах "Ямал-Європа" (з 6 по 10 липня) і "Північний потік" (з 13 по 23 липня).

Середній 5-річний рівень запасів в ПСГ Європи на початок сезону відбору становить 92%.

Читайте також: Відмова зупинити «Північний потік-2» дозволяє Путіну діяти безкарно — FT

Раніше повідомлялося, що ціна газу з поставкою в Нідерландах зросла до 342 доларів за тисячу кубометрів.

Таким чином, вартість досягла максимального значення з 26 вересня 2018 року, повідомляє газовий хаб Нідерландів TTF.

Вказується, що спотова ціна газу в Європі перемахнула через максимальне значення 2021 року і вийшла на максимум за останні більш ніж два з половиною роки.

Спотова ціна на газ в Європі оновило тримісячний максимум на тлі прогнозів про погіршення погоди і відмови РФ збільшити транзит газу через Україну в травні.

Ціна газу з поставкою в середу на голландському хабі TTF зросла до $272 за тисячу кубометрів, що є максимальним значенням з 24 січня.

При цьому не відбувся призначений раніше додатковий аукціон на газотранспортні потужності України.

Як і чому Росії вдається добудовувати «геополітичний» газопровід в обхід України читайте в статті "Північний потік-2". Труба на "прокладках".