Москві доведеться виснажити активи двох суверенних фондів Росії в цілях забезпечення виживання деяких з найбільших компаній країни, пише The Financial Times.
Як стверджують аналітики, у російських компаній не буде вибору, їм доведеться звернутися до Центрального банку за допомогою, щоб погасити близько 200 млрд доларів заборгованості в найближчі два роки.
Проблеми рефінансування, викликані західними санкціями, зробили два фонду вразливими. У резервного фонду, який призначений для покриття бюджетного дефіциту, зараз є активи в розмірі $ 83 млрд, а у Фонду національного добробуту - в розмірі $ 85 млрд.
"Уряд не визначилися зі стратегією у відповідь на проблеми", - зазначив партнер-засновник Macro-Advisory Кріс Уїфер.
Падіння цін на нафту й різке знецінення курсу рубля додали тиск на російські компанії. Уряд РФ вже вжив заходів для надання допомоги ВТБ і Газпромбанку.
Професор економіки в Sciences Po в Парижі Сергій Гурієв, додав, що близько 40 % активів Резервного фонду доведеться витратити протягом найближчих трьох років, щоб покрити очікуване збільшення дефіциту бюджету.
Хоча близько половини коштів Фонду національного добробуту вже було виділено на розвиток інфраструктури та інших проектів, всі його активи можуть бути необхідні для підтримки російських банків, сказав Гурієв. За його словами, уряд Росії не роз'яснило, як воно планує вирішувати проблему з величезними зовнішніми боргами банків і підприємств країни.
Резерви Росії скоротилися з $ 510 млрд до $ 388 млрд, після того, як уряд РФ витратила понад $ 100 млрд витратило на зміцнення рубля. Активи, що знаходяться у двох суверенних фондів Росії, становлять істотну частину запасів, що залишилися.
Уїфер додав, що пройде деякий час, перш ніж резервні фонди вичерпають свої активи повністю. Найближчим часом поки слід очікувати нові надходження в іноземній валюті, оскільки у Росії позитивний торговий баланс.
Раніше повідомлялося, Росія зайняла п'яте місце в рейтингу країн з високою ймовірністю дефолту.
22 грудня екс-міністр фінансів Олексій Кудрін повідомив, що повноцінна економічна криза в Росії почнеться в 2015 році, навіть якщо ціни на нафту зростуть до 80 доларів за барель. "Сьогодні можу сказати, що ми увійшли або входимо в справжній, повноцінну економічну кризу, в наступному році ми її відчуємо в повній мірі", - сказав він.