Кабінет міністрів призначив Олександру Азархіну заступником міністра Міністерства інфраструктури. Відповідне розпорядження оприлюднене на Урядовому порталі.
Хоча розпорядження датоване 1 липня. повідомлення про це в Мінінфраструктури наважилися оприлюднити лише 4 липня.
З десятків структурних підрозділів міністерства - департаментів, управлінь, секторів, Азархіній довірили координувати роботу одного відділу - критичної інфраструктури.
Як випливає з повідомлення, відділ було створено незадовго до призначення самої Азархіної.
Основне завдання відділу — системна відбудова та розвиток об’єктів інфраструктури, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони України.
Перед призначенням заступницею, Олександра Азархіна працювала радницею міністра інфраструктури.
Жодного слова про професійну освіту новопризначеної заступниці міністра у повідомленні немає.
Водночас деяку інформацію про Азархіну можна знайти у відкритих джерелах.
Зокрема, на сторінці Азархіної в Фейсбук зазначається, що вона народилась у Сімферополі. У 2014 році закінчила Національний університет ім. Тараса Шевченка.
Факультет Азархіна не вказує. Проте, з короткої біографії, прилюдненої на сайті Укравтодору, видно, що спеціалізувалася вона здебільшого на стезі журналістики та комунікацій. За неповні 8 років своєї трудової біографії цей шлях вона пройшла в Мінекології, Мінагрополітики та Укравтодорі.
Крім того, Азархіна встигла попрацювати редактором та продюсером на Громадському телебаченні.
З біографії Азархіної також випливає, що вона брала участь у кількох проєктах з підтримки реформ.
Крім того, Азархіна є співзасновницею неназваної консалтингової агенції.
Стажувалася в Парижі у Фундації гуманітарних наук.
Нагадаємо, під час дії воєнного стану набір на державну службу відбувається без конкурсного відбору.
Це визначено Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану" № 2259, який набрав чинності 20 травня.
Як випливає з рекомендацій Національнго агентства з питань державної служби (НАДС), робота, отримана під час воєнного стану, є тимчасовою.
"Звертаємо вашу увагу! Після припинення чи скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців з дня його припинення чи скасування, необхідно оголосити та провести конкурс у визначеному законодавством порядку. Граничний строк перебування особи на посаді, на яку її призначено відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті, становить 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану», — сказано у роз'ясненні НАДС.
З рекомендацій НАДС не зрозуміло, яким чином будуть добиратися кандидатури. Це питання віддається повіністю на відкуп керівника органу, якому пропонується самостійно визначити, у який спосіб і за якими каналами комунікації відбуватиметься набір.
При цьому, у НАДС визнають ризики набрати на посади під час війни не дуже достойні кандидатури.
"Потрібно пам'ятати, що таке заповнення посад має свої ризики. У вас не має можливості скористатися усіма етапами конкурсу та оцінити знання, досвід та навички осіб, які виявили бажання стати членом вашого колективу", - йдеться в роз'ясненні.