UA / RU
Підтримати ZN.ua

З початку року зросли податки з продажу нерухомості

Забудовники втратили одну із можливостей економити на податках.

З 1 січня 2022 року набув чинності закон 5600, яким, крім іншого, запроваджуються зміни правил оподаткування угод із нерухомістю. Про це пише ЕП.

Як було: Донедавна дохід від продажу одного об'єкта на рік не оподатковувався, а продаж другого та наступних оподатковувався за ставкою 5%. Ця норма дозволяла забудовникам оптимізувати витрати, продаючи квартири фізичним, а не юрособам.

Як стало: На думку авторів законопроекту, забудовники втратили можливість заощадити на податках. Тепер дохід від продажу третього та наступних об'єктів нерухомості, проданих фізичною особою за рік, має оподатковуватись за стандартною ставкою – 18%.

Під час голосувань у Раді законопроект трохи пом'якшили. Платити 18% податку доведеться не з усієї суми, отриманої від продажу нерухомості, а лише від різниці між сумою продажу та ціною, за яку нерухомість перейшла до продавця.

При цьому другий продаж житла за рік, як і раніше, оподатковується за ставкою 5%.

Оподаткуванню підлягають угоди, що передбачають перехід права власності на житловий будинок або його частину; квартиру чи її частину; кімнату; гараж; садовий будинок та господарські будівлі, землю під ними; земельна ділянка.

Від оподаткування звільняється безоплатне отримання громадянами ділянок із земель державної чи комунальної власності у межах лімітів, встановлених статтею 121 Земельного кодексу.

Також ставка 18% застосовується при другому та кожному наступному продажу комерційної нерухомості за рік і першій та кожному наступному продажу житла, що перебуває у володінні продавця менше трьох років.

Читайте також: Нові правила для ФОПів, зростання зарплат, податки і тарифі: які зміни чекати з 1 січня 2022 року

Раніше повідомлялося, що незабаром в Україні запровадять ще один податок для будівельних компаній. Наразі розробкою законопроекту займається робоча група, яка була спеціально для цього сформована. При цьому будівельників планують змусити сплачувати податок на додану суму (ПДВ) на будь-які угоди з нерухомістю.

Нагадаємо,   в Україні з'явився новий податок на землю . За 2022 рік мінімальний податок на землю нараховуватиметься у 2023 році.