З кінця лютого 2022 року, розв'язавши повномасштабну війну проти України і потрапивши під санкції Заходу, Росія почала поступово збільшувати обсяг постачання нафтопродуктів на Близький Схід, повідомляє Bloomberg.
У червні експорт досяг рекордних з 2016 року 155 тисяч барелів на добу. Аналітики компанії Vortexa вважають, що в липні обсяг поставок має досягти ще більшого значення - 220 тисяч барелів на добу.
Більшу частину цього імпорту становить мазут, меншу - бензин, авіаційне та дизельне паливо.
Більше третини всіх російських постачань потрапляє на нафтовий термінал ОАЕ, розташований у порту Фуджейра. Під час завантаження в резервуари для зберігання нафтопродукти можуть змішуватися, що значно ускладнює процес визначення їх походження.
На думку нафтового аналітика Turner, Mason&Co. Джонатана Лейта, у майбутньому близькосхідні країни можуть почати постачати на європейський ринок російське паливо під виглядом свого.
Крім країн Близького Сходу, Китай та Індія після запровадження ембарго з боку європейських держав також стали активними покупцями дешевої російської нафти. Такі дії послаблюють спроби Заходу обмежити фінансові потоки Москви, які допомагають їй вести війну проти України. Дві держави стали важливою опорою Росії в умовах тиску США та їх союзників, посівши так звану нейтральну позицію у російсько-українській війні. Детальніше читайте у статті Наталії Бутирської «Дешева нафта кров'ю не пахне».