Європейський Союз на саміті "Східного партнерства" у Брюсселі не підніматиме тему "плану Маршалла" для України, замість цього він готовий запропонувати Україні та іншим партнерам доступ до Європейського зовнішнього інвестиційного плану.
"Європейський план зовнішніх інвестицій є новим ключовим інструментом, вигідним для країн "Східного партнерства"", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" високопоставлені європейські чиновники.
За словами джерела журналістів, даний план містить, у тому числі, мобілізацію приватних інвестицій. Але, за його словами, Україна може підняти питання "плану Маршалла", якщо захоче.
"Мета будь-якого саміту такого роду в тому, що кожен партнер може піднімати ті питання, які для нього важливі. У нас немає обмежень... Якщо представники України захочуть підняти це питання, ми будемо раді вислухати", - додав він.
Чиновник також нагадав про те, що ЄС надавав і продовжує надавати фінансову допомогу Україні.
Раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку Степан Кубів заявив про те, що "План Маршалла для України" розрахований на десять років і у середньостроковій перспективі (2018-2020 рр.) передбачає виділення 5 млрд доларів на рік.
А голова представництва України при ЄС Микола Точицький повідомив про те, що українсько-литовський проект "плану Маршалла" для України був представлений в європейських інститутах і Єврокомісія серйозно поставилася до нього.
У той самий час перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон повідомив про те, що нічого не знає про "план Маршалла" для України. "Ніколи нічого не чув про цю ідею, і якщо б така підготовка дійсно велася, я б про це знав", - сказав він.
Детальніше про перспективи економічного розвитку України і новий "план Маршалла" для Києва читайте в статті Анатолія Максюти "План Маршалла для України: нова можливість чи чергове розчарування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".