Депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський заявив, що під час дискусій навколо будівництва газопроводу "Північний потік-2" явно недооцінюється військовий аспект.
"Під час дискусій навколо будівництва газопроводу "Північний потік-2" явно недооцінюють військовий аспект", - сказав Саріуш-Вольський в інтерв'ю виданню Biznes Alert.
Він підкреслив, що газопровід не може бути побудований без згоди країн, через води яких він буде проходити. Мова йде про Фінляндію, Швецію, Данію та Німеччину.
"Скандинавські країни побоюються збільшення російської військової активності в Балтійському регіоні. В ході переговорів з представниками цих країн питання має стояти чітко. Якщо вони розраховують на нашу опозицію по збільшенню активності Росії на Балтиці, то вони повинні проявити солідарність з Польщею та іншими країнами регіону в питанні "Північного потоку-2", - повідомив євродепутат.
За його словами, військовий аспект у ході дискусій про газопровід "Північний потік-2" явно недооцінюється.
"Не варто забувати, що будівництво нової магістралі на Балтиці збільшить присутність російського флоту. Таким чином, росіяни отримають виправдання в нарощуванні сил на Балтиці з метою захисту своїх економічних інтересів", - зазначив Саріуш-Вольський.
Як відомо, в березні 2016 року дев'ять країн Євросоюзу назвали "Північний потік-2" геополітичною загрозою. Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Польща, Словаччина, Румунія і Литва, а також Хорватія направили колективний лист до Єврокомісії з проханням заморозити проект будівництва чергового газопроводу, який просуває Росія.
Раніше президент Анджей Дуда під час візиту в Україну заявляв про те, що Польща виступає проти "політичного" газопроводу "Північний потік-2" в обхід України. За його словами, Київ і Варшава мають єдину позицію щодо російського газопроводу.
Глава МЗС Польщі в інтерв'ю німецьким ЗМІ заявляв про те, що Німеччина надто помітно захищає інтереси Росії в Євросоюзі, навіть більше, інтереси ніж країн-членів ЄС, таких, як Польща. Зокрема, незважаючи на висновки Єврокомісії щодо недоцільності реалізації "Північного потоку-2", Берлін намагається обійти рішення європейського відомства, переконуючи, що угоду укладено не між країнами, а між компаніями.