UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС і США виявляють лазівки Росії для обходу санкцій – "Ъ"

У США вже накопичений "величезний досвід" по виявленню механізмів з обходу санкцій.

3 і США в рамках "процесу щодо забезпечення функціонування режиму санкцій" виявляють лазівки російських компаній (і тих, які не потрапили в "чорний список"), які використовуються для обходу санкцій, наприклад, обмеження на поставки обладнання подвійного призначення, повідомляє з посиланням на свої джерела "Коммерсантъ".

"Проблема в тому, що під категорію "обладнання подвійного призначення" підпадає дуже широка номенклатура продукції - це, наприклад, верстати та деталі, які, само собою, можна використовувати для виробництва як цивільної, так і оборонної продукції", - говорить одне з джерел "Ъ".

У США цим питанням займаються представники Міністерства фінансів, а в країнах ЄС - національні відомства і Єврокомісія.

"Для забезпечення неухильного дотримання цих заходів можуть бути задіяні всі важелі", - сказав співрозмовник російського видання.

Інший співрозмовник "Ъ" зазначив, що при існуючій обстановці на сході України США і ЄС навряд чи підуть на посилення санкцій проти Росії.

"Якщо на південному сході України буде зберігатися більш-менш спокійна ситуація, а Мінські домовленості будуть хоч зі скрипом, але виконуватися, то досягти консенсусу щодо цього питання буде вкрай складно", - зазначив він, але не став виключати введення нових заходів проти РФ.

На думку ще одного співрозмовника "Ъ", у США накопичений "величезний досвід" по виявленню механізмів з обходу санкцій.

"За багато років вони досконально вивчили всі хитрощі, до яких вдавалися іранські компанії, обходячи заборони і бар'єри, передбачені західними санкціями. При наявності політичної волі подібні канали можна перекрити, в тому числі, і для Росії", - підкреслив він.

банках

Чинні санкції Заходу проти Росії зачіпають доступ на європейський фінансовий ринок для деяких банків РФ, торгівлю зброєю і товарів подвійного призначення, а також експорт деяких технологій, пов'язаних з енергетикою.

У відповідь на санкції Заходу Росія в минулому році ввела свої обмежувальні заходи: заборону на поставки значної частини харчової продукції з західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних громадян США та ЄС.

29 липня Україна, Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія приєдналися до продовженим економічним санкцій ЄС проти РФ. Ці країни, а також Грузія приєдналися до продовження економічних санкцій ЄС проти Криму і Севастополя.

22 червня Рада ЄС продовжив санкції проти Росії до 31 січня 2016 року, ухваливши відповідні поправки до рішення Євросоюзу про секторальних обмежувальні заходи стосовно Росії. Рішення набрало чинності 23 червня.

На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій.

"Дзеркало тижня. Україна" запустило проект "Викрадення Європи", який присвячений питанням впливу антиросійських санкцій на країни Євросоюзу.