UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄЦБ знизив прогнози щодо ВВП та інфляції єврозони на 2015-2017 роки

Основними причинами погіршення прогнозів стало ослаблення внутрішнього попиту і підвищення ризиків у світовій економіці.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) погіршив прогноз зростання споживчих цін і ВВП в єврозоні в 2015-2017 роках, повідомив голова ЄЦБ Маріо Драгі.

Оцінка зростання економіки валютного блоку в 2015 році була знижена з 1,5% до 1,4%, в 2016 році - з 1,9% до 1,7%, в 2017 році - з 2% до 1,8%. Основними причинами погіршення прогнозів стало ослаблення внутрішнього попиту і підвищення ризиків у світовій економіці, в тому числі в економіці Китаю.

Також ЄЦБ очікує річну інфляцію в 2015 році на рівні 0,1% проти 0,3% у червні. Оцінка зростання споживчих цін у єврозоні в 2016 році знижена з 1,5% до 1,1%, у 2017 році - з 1,8% до 1,7%.

Погіршення прогнозу інфляції пов'язано з падінням цін на нафту і коливаннями валютних курсів, заявив Драгі.

"Із урахуванням недавніх змін у нафтових котируваннях і валютних курсах існує ризик, що інфляція буде нижче вересневого прогнозу", - сказав Драгі. Він заявив про ймовірність негативної інфляції в найближчі місяці, зазначивши, що таке явище буде короткочасним.

Крім того, ЄЦБ прийняв рішення змінити умови програми QE, збільшивши частку паперів одного випуску, яку може купувати ЦП, з 25% до 33%.

Драгі традиційно запевнив учасників ринку, що ЄЦБ готовий при необхідності задіяти всі наявні в нього інструменти для стимулювання європейської економіки. І він підтвердив намір здійснювати викуп активів в обсязі 60 млрд євро в місяць до тих пір, поки інфляція в єврозоні не почне наближатися до таргетований рівня в 2%.

Повідомлялося, що перспективи розвитку світової економіки погіршилися в порівнянні з липневим прогнозом Міжнародного валютного фонду.

У Morgan Stanley вважають, що наступна глобальна рецесія може початися з КНР. "У найближчі роки "больові точки" розвитку світової економіки, швидше за все, будуть знаходиться в основному в Китаї", - вважає фахівець по новим ринкам в Morgan Stanley Investment Management Шарма Руші. На його думку, стійкий спад у Китаї, ймовірно, в найближчі кілька років, знизить зростання світової економіки на рівень нижче 2%, тобто фактично призведе до глобальної рецесії. Це може бути першим глобальним спадом за останні 50 років.

У кінці липня директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що китайська економіка є "гнучкою" і зможе справитися з різкими коливаннями фондового ринку.