UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яресько вважає технічний дефолт позитивним аспектом для курсу гривні

Міністр фінансів України знову заговорила про можливий дефолт.

Глава Мінфіну Наталія Яресько заявила, що можливість введення урядом України мораторію на виплату зовнішніх боргових зобов'язань на сьогоднішній день все ще залишається.

"Очевидно він (мораторій – прим. ред.) може бути, теоретично це може статися", - сказала Яресько.

Вона підкреслила, що український уряд працює над тим, щоб досягти прогресу у домовленостях з міжнародними кредиторами. Проте, як сказала міністр фінансів, навіть якщо такий мораторій і буде введений, то він не повинен вплинути на курс гривні.

"На мою думку, з економічної арифметиці, не має будь-якого негативного впливу на гривню. Раз, якщо говорити арифметично, гроші, валюта, яка повинна була бути використана на платежі, вийшла б з країни, а з припиненням платежів вона залишається в країні, арифметично це для гривні навіть краще", - вважає Наталія Яресько.

Крім цього, вона сказала, що ситуація в Україні не схожа на ситуацію в Греції.

"І тому я прошу всіх не перебільшувати того значення, яке цей технічний дефолт може мати для нашого народу. На банківську систему він безпосередньо не впливає, на рахунки наших громадян в банках він не впливає. Це не Греція, не та ситуація", - зазначила глава Мінфіну.

Читайте також: Кадиров зіграє самого себе в головній ролі у кінобойовику

На даний момент в України є два варіанти подальших дій, якщо не вдасться досягти угоди з кредиторами: або заплатити $ 120-мільйонний купон і продовжувати переговори, або вводити мораторій.

Але якщо Україна не зробить 24 липня платіж, це знизить довіру до її загрозам оголосити боргова мораторій і, відповідно, послабить її переговорні позиції. У зв'язку з цим аналітики Goldman Sachs вважають базовим сценарій дефолту.

У той же час економіст у банку America Merrill Lynch Вадим Храмов вважає, що мораторій ще більше погіршить ситуацію, і Україна не зможе використовувати цей важіль і далі в переговорах. Так, у випадку дефолту також знизиться ціна облігацій, що повинно підвищити зговірливість приватних кредиторів.

Ціна 2-річних українських єврооблігацій досягла напередодні переговорів у Вашингтоні 55 центів за долар проти 38 центів до номіналу в березні, пише WSJ.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Раніше в інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що у України є "і план "B" і план "З" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.