Президент України Віктор Янукович вважає оптимістичними перспективи за зниження ціни на російський газ. Про це він заявив під час телевізійної прес-конференції "Діалог із країною".
"Я вважаю, що нам реально відновити нормальні відносини з РФ в газовій сфері. Нам треба думати, як експлуатувати нашу ГТС. Крім РФ нам ніхто не дасть гарантій прокачування газу. Тому нам треба думати, як модернізувати ГТС, як лібералізувати цей ринок... Багато роботи попереду. Але я скажу так, не дивлячись на всі складнощі ці три роки, у нас є оптимізм", - заявив він.
Президент підкреслив, що переговори з РФ тривають: "Ми не зупиняли переговори з нашими російськими партнерами, ми значно просунулися. Але остаточного рішення немає. У нас є відповідний план. Ми за ним працюємо. Я сподіваюся, що ми знайдемо компромісне рішення, щоб знайти компромісну ціну на газ, що постачається з Росії".
Разом з тим він заявив, що Київ відмовляється заплатити ВАТ "Газпром" 7 млрд дол. штрафних санкцій за недобір газу.
"Ми відмовили у виплаті цих штрафних санкцій. Зараз ми ведемо переговори", - сказав Янукович.
Президент зазначив, що той контракт, який існує між Україною і РФ на постачання газу, є несправедливим.
"Контракт, який у нас є на постачання газу, - він є несправедливим як з точки зору ціни, так і з точки зору штрафних санкцій у розмірі 300% за недобір газу, і з точки зору транспортування по території України", - заявив він.
Як повідомлялося, російський "Газпром" виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на суму близько 7 млрд дол. за недобір природного газу в 2012 році, виходячи з передбаченої контрактами вимоги take or pay. У той же час у держхолдингу підкреслюють, що компанія в повному обсязі сплатила за отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками. При цьому "Нафтогаз України" неодноразово повідомляв російську компанію про намір знизити закупівлі природного газу в 2012 році. !zn
Читайте також:
Київ і Москва домовляються про управління ГТС без Європи
Європа здивована докорами Януковича у неучасті у газовій суперечці з Росією
У Єврокомісії вважають, що Україні самій вирішувати долю газової труби