UA / RU
Підтримати ZN.ua

Введення обов'язкової оцінки нерухомості при продажу можуть відкласти

Кабмін на сьогоднішньому засіданні має намір розглянути можливість відтермінування введення обов'язкової оцінки майна при його продажу, або вирішити проблему "в який-небудь інший спосіб".

Термін набуття чинності нового порядку оцінки нерухомості при її продажу (набув чинності з 1 серпня) може бути перенесено. Відповідну пропозицію міністр юстиції Олена Лукаш має намір ініціювати на засіданні Кабінету міністрів у четвер, 1 серпня.

"З 1 серпня набувають чинності нові правила оподаткування. Це дуже серйозна проблема, оскільки на сьогодні у 62 рази менше оцінювачів, ніж було раніше. І з урахуванням того, що серед громадян затребувані 4 тис. нотаріальних дій, то, безумовно, така незначна кількість оцінювачів ...ускладнить доступ громадян до реєстрації", - зазначила Лукаш.

"У нас не вистачає суб'єктів оціночної діяльності. Окрім того, згідно з постановою Кабміну, громадяни не можуть використовувати раніше зроблені оцінки, термін яких ще не закінчився. Тому я пропоную Кабміну відтермінувати процедуру обов'язкової оцінки майна і дозволити тим, хто вже замовив оцінку, використовувати її до закінчення терміну її дії", - сказала Лукаш.

Лукаш також підкреслила необхідність надати можливість всім охочим пройти навчання для отримання сертифіката оцінювача нерухомості для цілей оподаткування.

"Сьогодні я буду пропонувати колегам відтермінувати або в який-небудь інший спосіб вирішити проблему", - сказала вона.

- З 1 серпня нерухомість будуть оцінювати по-новому

Раніше у Фонді держмайна заявили, що новий порядок оцінки нерухомості для цілей оподаткування знизить вартість послуг оцінки - в середньому в 1,5 рази, до 400-600 грн. Окрім того, повинні значно скоротитися термін підготовки звіту про оцінку. Послуга буде надаватися від 1 до 3 днів, що в кілька разів швидше, ніж раніше.

За інформацією ФДМ, до вересня кількість суб'єктів оціночної діяльності, які будуть внесені до Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності, збільшиться в 2,2-2,5 рази і складе близько 350-400 суб'єктів.

В даний час, за даними ФДМ, до Держреєстру внесено 161 оцінювача. Іспити на керівника суб'єкта оціночної діяльності склали 285 керівників, а базовий курс навчання пройшли та успішно склали кваліфікаційний іспит 469 осіб.

При цьому фонд відзначає зростання кількості охочих пройти базовий курс навчання щодо оцінки - більш ніж до 500 осіб.

ФДМ також повідомляє, що станом на 31 липня цього року він уклав договори з вісьмома навчальними закладами про співробітництво з професійної підготовки оцінювачів, у тому числі і за спеціалізацією "Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які стягуються відповідно до законодавства".

Окрім того, Фонд зареєстрував 95 суб'єктів оціночної діяльності, що мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які стягуються відповідно до законодавства і забезпечив внесення цієї інформації до Держреєстру.

ФДМ також підкреслює, що єдина база звітів про оцінку повністю технічно готова, і всі нотаріуси мають право доступу до неї.

Нагадаємо, Кабмін своєю постановою №231 від 4 березня 2013 року затвердив порядок сертифікації суб'єктів оціночної діяльності та проведення оцінки з метою оподаткування та нарахування інших обов'язкових платежів.

Згідно з документом, зокрема, з моменту набрання чинності зазначеного документа визнані такими, що втратили чинність, довідки Держреєстру суб'єктів оціночної діяльності на право проведення оціночної діяльності з метою оподаткування щодо об'єктів нерухомості, видані ФДМУ суб'єктів такої діяльності згідно з тимчасовим порядком. Таким чином, з 1 серпня при нарахуванні платежів дійсні лише звіти про оцінку майна, зібрані оцінювачами, які отримали сертифікат на оцінку з метою оподаткування.

У зв'язку з цим уряд також зобов'язав ФДМ розробити правила організації системи зовнішньої оцінки якості, визначити спеціалізації та порядок ведення державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності та звітів та привести всі нормативні акти щодо ринку оціночних послуг в Україні у відповідність з чинним законодавством. !zn

Читайте також:

Примусове відселення мешканців хочуть спростити

Спад на ринку іпотеки вдарить по українській економіці, - прогноз

Забудовники продають квартири за більш низькими цінами, ніж рекламують

Рада з третьої спроби звільнила фізичних осіб від сплати податку на нерухомість в 2013 році