Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко пояснив, що стоїть за призупиненням сертифікації Німеччиною "Північного потоку-2", та заявив про небезпечні маневри Газпрому, що стоять за цією подією.
"Із гарних новин - сертифікація Північного потоку-2 призупинена. Однак все не так однозначно. Газпром вдається до юридичних трюків", - написав Вітренко на своїй сторінці в Facebook.
За словами глави "Нафтогазу", насправді йдеться про те, що Газпром заявив німецькому регулятору про наміри створити дочірню компанію у Німеччині, яка буде начебто незалежним оператором трубопроводу Північний потік-2. Причому тільки тієї його частини, що розташована на території Німеччини.
"Це є насмішкою над європейськими правилами. Це не відповідає ні духу, ні букві європейського законодавства щодо сертифікації газопроводів", - наголосив Вітренко.
Він також закликав не залишити без реакції ці "трюки Газпрому".
"Ми закликаємо тих, кому дійсно не байдужі безпека та верховенство права, не залишити поза уваги ці трюки Газпрому. Зокрема ми закликаємо уряд США накласти передбачені законодавством США санкції на оператора Північного потоку-2, про створення якого заявляє Газпром. Ці нові санкції мають діяти принаймні доти, доки РФ не перестане використовувати газ як зброю та почне діяти відповідно до європейських правил", - зазначив Вітренко.
Нагадаємо, у Німеччині вирішили призупинити сертифікацію газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє пресслужба регулятора ФРН.
15 листопада стало відомо, що німецький регулятор BNetzA допустив НАК "Нафтогаз України" до участі у процедурі сертифікації оператора російського газопроводу "Північний потік-2".
Раніше, 22 жовтня, РНБО ініціювала звернення до міжнародних організацій щодо готовності України прокачувати через свою ГТС додаткові 55 млрд кубів газу (понад ті 40, які має прокачувати за контрактом з "Газпромом" до 2024 року). А президент Володимир Зеленський запропонував Росії знижку на постачання цих додаткових обсягів.
На думку експертів, готовність України включитися у пошуки виходу з газової кризи не лише вибиває козирі з рук російських дипломатів, а й чітко демонструє: Україна грає за європейськими правилами.
Водночас, як вважають експерти, та все частіше про це говорять світові політики, Росія використала у своїх інтересах ситуацію на світовому ринку після пандемії (збільшення потреб у газі та сировині) та знизила поставки, що стало одним із факторів вибухового зростання ціни на газ у Європі. РФ дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення поставок газу можливе за умови схвалення сертифікації оператора "Північного потоку-2.