Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгостроковий та короткостроковий суверенні рейтинги Японії на рівні "A+/A-1" зі "стабільним" прогнозом, пише "Інтерфакс-Україна".
"Ми очікуємо, що вплив змін грошово-кредитної політики Банку Японії буде обмеженим. Хоча припинення політики негативних процентних ставок є важливою подією, поступові темпи підвищення ставок цілком відповідають очікуванням ринку і не повинні викликати безладних змін в економіці та на фінансових ринках", - повідомляють в агенції.
Диверсифікована та здорова економіка Японії, а також статус ієни як світової резервної валюти підтримують кредитоспроможність уряду. Тим часом до негативних факторів входять надзвичайно високе боргове навантаження, бюджетний дефіцит, що укорінився, і зростання вартості фінансування.
"Стабільний прогноз відображає нашу думку про те, що, незважаючи на негативні наслідки вищих відсоткових ставок, Японія збереже реальне зростання ВВП у розрахунку на душу населення на рівні, який можна порівняти з іншими країнами з високими доходами, протягом наступних трьох-п'яти років", - йдеться у повідомленні.
Аналітики S&P GR прогнозують зростання реального ВВП країни цього року на 1,2%, у наступні три роки – на 0,9%. Безробіття, як очікується, залишатиметься на рівні 2,6% у аналізованому періоді.
Також прогнозується, що споживчі ціни (індекс CPI) збільшаться в середньому на 2,2% у поточному році, на 2% у наступному році та на 1,7% у 2026 та 2027 роках.
Нагадаємо, прем'єр Японії Фуміо Кішида раніше заявляв, що його відкрито до саміту з метою вирішення давньої проблеми японців, викрадених Північною Кореєю. За словами офіційного представника уряду Японії Йосімаса Хаяші, Токіо не може прийняти твердження Пхеньяна про те, що проблема викрадення вирішена, адже немає жодних змін у політиці "досягнення всеосяжного вирішення проблем викрадення, а також ракет та ядерної зброї".
Проте, впливова в КНДР сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина Кім Йо Чжон у вівторок, 26 березня, відкинула ідею саміту з Японією, заявивши, що зустріч Кіма та японського прем'єра Фуміо Кішиди не може відбутися, оскільки Токіо "не має сміливості" зробити перший крок до покращення відносин.