UA / RU
Підтримати ZN.ua

Випуск іпотечних облігацій може сягнути 30-40 млрд грн

Понад 80% житлових кредитів номіновані в іноземній валюті. Але під їх заставу можна випускати іпотечні облігації в гривні. Тобто банки можуть залучати довгострокову гривню і відновлювати кредитування.

 

Обсяг іпотечних кредитів у банківській системі, які нормально обслуговуються і можуть потенційно бути забезпеченням під випуск іпотечних облігацій для рефінансування існуючих портфелів, становить близько 30-40 млрд грн.

Про це заявив голова правління Агентства з рефінансування іпотечних кредитів (створено держбанками) Сергій Волков під час круглого столу "Банки й економіка: чи стануть у поточному році більш доступними кредити в Україні?", організованого Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Понад 80% житлових кредитів номіновані в іноземній валюті. Але під їх заставу можна випускати іпотечні облігації в гривні. Тобто банки можуть залучати довгострокову гривню і відновлювати кредитування", - констатував Вовків.

Керівник АРІК звернув увагу на те, що маючи досить якісне іпотечно-облігаційне законодавство, Україна не користується належним відповідним фінансовим інструментарієм, у той час як і в Європі, і в Росії він є дуже популярним і забезпечує банки довгим ресурсом для іпотечного кредитування.

"Іпотечні облігації - це, грубо кажучи, фондовий інструмент, яким є застава - якісні кредити", - уточнив експерт.

При цьому Волков повідомив, що НБУ повинен прийняти постанову про застосування знижених вагових коефіцієнтів ризику при розрахунку економічного нормативу адекватності регулятивного капіталу банків. "Дуже велика перспектива в іпотечних облігацій. Інструментарій повинен бути таким, щоб банки мали рефінансування і ми отримали кінцеву вартість на позичальника 10-12%", - додав у свою чергу член наглядової ради УКБС Ярослав Колесник. !zn

Читайте також:

НБУ: купівлі ОВДП проводяться для регулювання ринку, а не підтримки бюджету

Банкіри запевняють, що їм вигідніше кредитувати підприємства, що уряд

Впровадження плаваючого курсу може допомогти зниженню вартості кредитних ресурсів

Кредитування зросло на 3% з початку року, - НБУ