Сьогодні, 5 серпня, повідомляється, що ціни на золото встановили на торгах новий рекорд у понад 2 000 доларів за унцію.
Про це повідомляє інформаційне агентство Kyodo.
Дорогоцінний метал подорожчав більш ніж на 30% з початку 2020 року, і аналітики не виключають подальшого зростання ціни. Привабливість золота як засобу збереження доходу збільшується на тлі перспектив більш тривалого, ніж очікувалося, відновлення економіки після кризи, зниження прибутковостей US Treasuries, а також збільшеної геополітичної напруженості, пише Bloomberg.
Експерти Goldman Sachs прогнозують підйом ціни золота до $2 300 за унцію.
"Ґрунт для подальшого зростання вартості золота підготовлений. Попереду на нас чекає подальше нарощування державами бюджетних витрат, збереження високостимулюючої грошово-кредитної політики протягом декількох років, а також складне відновлення економіки", констатує аналітик Sprott Inc. Пол Вонг.
Ціна золота на спотовому ринку в середу склала $2 037,05 за унцію, що на 0,9% вище рівня закриття попередньої сесії. Ціна підійматися до рекордних $2 039,93 за унцію у ході торгів.
Жовтневі ф'ючерси на золото торгуються на рівні $2 037,7 за унцію, грудневі - $2 049,4 за унцію.
Вартість срібла на спотовому ринку зросла на 2,3%, до $26,61118 за унцію - максимум з 2013 року.
Нагадаємо, 5 серпня ціни на нафту зросли попри збільшення числа випадків зараження коронавірусом по всьому світу і в США.
Нафта марки Brent подорожчала на 1,42% до 45,06 доларів за барель до 12:00 за київським часом, нафта WTI виросла на 1,46% до 42,31 долара за барель.
Також ціна біткоїн виросла на $1 900 і перевищила позначку в $11 000. Аналітики пов'язують попит на криптовалюту пошуком інвесторів "тихої гавані" на тлі ослаблення долара і зняття деяких обмежень для віртуальних валют в США.
Раніше ZN.UA писало, що в умовах пандемії коронавірусу, яка занурила всю світову економіку в тривалу рецесію, досвідчені інвестори все частіше віддають перевагу золоту. Попит підвищує ціни і світові котирування золота б'ють рекорди. Детальніше у матеріалі Артура Федорчука "Ціна страху і невпевненості в завтрашньому дні".