Контрабандне ввезення нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів може бути найближчим часом припинене у зв'язку придбанням Одеського нафтопереробного заводу компанією ВЕТЕК Сергія Курченка. Про це ZN.UA повідомили джерела в Адміністрації президента України.
"За швидку ліквідацію контрабанди виступає Клименко (Олександр Клименко - міністр доходів і зборів України)", - повідомило джерело. За його словами, міністр виступає за концепцію наповнення державного бюджету з наступним розподілом коштів необхідним підприємствам і групам через систему державної підтримки галузей економіки і механізми держзакупівель. "Основна занепокоєність пов'язана з тим, що схема контрабанди ускладнює переговори з міжнародними кредиторами і негативно впливає на імідж глави держави", - розповіло джерело.
На даний момент розглядається відмова від схеми контрабанди на користь варіанту використання Одеського НПЗ, який було 4 березня придбано в "ЛУКОЙЛа" бізнесменом Сергієм Курченком, головою групи компаній "Газ Україна". "Тут можна обійтися без будь-якої схеми, завод просто отримає певну суму з бюджету в рамках чергової державної програми чи буде призначений ексклюзивним постачальником нафтопродуктів для держкомпаній і підприємств бюджетної сфери", - вважає джерело.
"Питання не вирішено, можливо, все залишиться на своїх місцях плюс можливості оптимізації на Одесі", - вважає він. За його словами, останнє слово має сказати перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, що відповідає за держпрограму активізації економіки на 2013-2014 рр.
Компанія "ЛУКОЙЛ" і група ВЕТЕК (наступник "Газ Україна") Сергія Курченка підписали угоду про купівлю-продаж Одеського НПЗ 4 березня. Угоду буде закрито до 1 червня 2013 року після виконання сторонами низки попередніх умов. Раніше декілька джерел повідомили ZN.UA, що Сергій Курченко забезпечив відшкодування з бюджету близько 200 млн грн багаторічної заборгованості з ПДВ перед заводом, що відкрило шлях до угоди. Повідомлялося, що "Газ Україна" у лютому провела технічний і юридичний аудит на підприємстві. Джерело оцінило угоду в 200 млн доларів.
Як писало "Дзеркало тижня. Україна", компанія ТОВ "Газ Україна 2020", що входить у групу Курченка "Газ Україна", підозрюється в причетності до контрабандних постачань нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів. За оцінками автора статті "Хто вкрав дороги" Романа Іванченка, обсяг постачань нафтопродуктів компанією "Газ Україна 2020" склав 608,3 тис. тонн високооктанових бензинів і майже 80 тис. тонн дизпалива. Автор зазначає, що прокручений за вказаними периферійними станціями обсяг бензину - тобто 688,3 тис. тонн палива - складає понад 80% від різниці між ввезеним і розмитненим бензином (при зіставленні даних митниці та "Укрзалізниці"), яку "не помітив" Ігор Калєтнік ще будучи головою Митниці. Таким чином, цей обсяг складає дві третини від розміру акцизної "дірки", яку обчислив Мінфін - близько 3 млрд грн.
"Все це дозволяє стверджувати, що якщо дана структура і не є безпосередньо оператором контрабандних постачань, то вже точно є видимою частиною цієї схеми, потягнувши за яку можна було б отримати назовні всю конструкцію", - пише Іванченко, відзначаючи, що при цьому ні митниця, ні СБУ з Генпрокуратурою, ні Податкова служба і міліція не бачать в цьому необхідності. !zn
Читайте також:
"Газ Україна 2020" може бути задіяна в схемі контрабандних постачань бензину в Україну
Власник "Газ Україна" об'єднає енергетичні активи в одну компанію