UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні "забувають" штрафувати за неподання інформації про бенефіціарного власника — експерти

А санкції за надання недостовірної інформації законом взагалі не передбачені.

За неподання інформації про бенефіціарного власника закон передбачає штраф від 5100 до 8500 грн (стаття 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення - КУпАП). Проте нам невідомо жодного випадку застосування таких покарань.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Дар'я Каленюк і Тетяна Шечук, Центр протидії корупції. За їх словами, згідно зі статтею 255 КУпАП, аж вісім державних органів можуть накладати штраф за згадані правопорушення, але на практиці навіть держатель реєстру Міністерство юстиції не має технічної можливості це робити, оскільки процедура складання протоколу про адміністративне правопорушення занадто складна.

Експерти відзначають, що разом з тим санкції за надання недостовірної інформації законом взагалі не передбачені.

"У системі органів Мін'юсту не передбачено процедури аналізу інформації з реєстру на предмет виявлення недостовірної інформації, поданої компаніями. Немає також вимоги до компаній регулярно підтверджувати інформацію в реєстрі про засновників, директорів, бенефіціарних власників, а також підтверджувати адресу або повідомляти про зміни, - вказують автори. - Разом із тим компанії самі зацікавлені вносити до реєстру певний перелік змін - для того, щоб вони набули юридичної сили. На жаль, інформація про бенефіціарного власника до цього переліку не входить".

Детальніше про необхідні кроки щодо відкриття інформації про реальних власників компаній читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Шечук "Іван Іванов чи все ж таки реальні контролери компаній?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".