В Україні з'явиться можливість будувати висотні будівлі, які вище 100 метрів. Для цього знадобилося змінити будівельні норми, оскільки всі наявні будівлі вище 100 метрів, фактично, незаконні.
З 1 січня 2020 року вступають в дію нові ДБН "Висотні будівлі. Основні положення ". Вони обов'язково до виконання і, зокрема, розширюють можливості для проектування цікавих і сучасних висотних громадських об'єктів.
Про це в Facebook розповів президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.
"Зараз, згідно з чинними будівельними нормами, дозволяється будувати житлові та громадські висотні будинки тільки до 100 м. І всі будівлі вище 100 м, які на сьогодні існують в Україні, були побудовані з отриманням відхилень від будівельних норм. Від такої практики відхилень потрібно відходити. Думаю, що в найближчому майбутньому, після вступу в дію нових норм щодо висотних будівель, ми зможемо побачити у Києві та інших українських містах круті проекти високого рівня, як в Америці чи в Еміратах, наприклад. Я в це вірю", - написав він..
Разом з тим, у нових нормах також посилюється безпека та комфорт висотних будівель.
Зокрема:
- Встановлено вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування більш надійних каркасів висотних будівель;
- Підвищено сучасні вимоги до пожежної безпеки – обов'язкові пожежні пости, пожежні ліфти, вертолітні майданчики тощо;
- Введено аеродинамічний обдув моделей висотних будівель із складною архітектурною, конструктивною чи геометричною формою для забезпечення комфортних вітрових потоків та інші зміни. І якщо всі ці вимоги будуть виконуватися, Україна отримає сучасні будівлі, а вигляд великих міст суттєво зміниться.
Раніше повідомлялося, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розглядає можливість дозволити в державних будівельних нормах (ДБН) проектувати в житлових комплексах вбудовані школи.
Як писало DT.UA, в Україні будівництво житла досі прямо фінансується різними способами за рахунок коштів населеня. Приватні інвестори фактично позичають кошти забудовникам через здійснення попередньої оплати за майбутнє житло.