Голова Національного банку України Яків Смолій повідомив про те, що міжнародних резервів вистачить для виконання суверенних зобов'язань країни. Про це Смолій повідомив під час зустрічі з МВФ.
Смолій підкреслив, що продовження співпраці з МВФ є вкрай важливим для підтримки фінансової стабільності в Україні.
"До кінця поточного року наша країна має заплатити понад 5 млрд дол. за зовнішніми і внутрішніми зобов'язаннями в іноземній валюті. Обсяг міжнародних резервів поки 19,3 млрд дол., і цього достатньо для виконання суверенних зобов'язань. У той же час, співпраця з МВФ – це також доступ до іншого фінансування, запорука продовження структурних реформ, без яких неможливо довгострокове стійке зростання української економіки", - сказав голова НБУ.
У свою чергу міністр фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що "своєчасне та належне обслуговування і погашення державного боргу – запорука довіри іноземних інвесторів до України, основа репутації держави на міжнародній арені".
Також секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк повідомив, що президент не розглядає варіант оголошення дефолту.
За його словами, невиконання боргових зобов'язань - це "дорога в нікуди. "І це може призвести до таких наслідків, які негативно вплинуть на людей. Тому такі рішення навіть не розглядаються. Ми прислухаємося до конструктивних порад членів команди", - заявив секретар РНБО.
Данилюк також зазначив, що Україна обговорить нову програму співпраці з МВФ після парламентських виборів і формування нового уряду. Очікується, що МВФ може надати Україні транш наприкінці літа.
Нагадаємо, 21 травня в Україні почала роботу місія МВФ. Фонд повинен оцінити українські реформи, які уряд зобов'язаний провести в рамках програми співпраці. За результатами оцінки МВФ вирішить, чи надавати Україні черговий транш.
У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.
Тим часом у МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.
Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Економічний краш-тест. Ключ на старт?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".