UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні частково змінили правила оподаткування доходів військових

Пільга стосується безпосередніх учасників бойових дій в умовах воєнного стану.

Кабмін змінив оподаткування доходів українських військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях під час повномасштабного вторгнення РФ. Відповідні зміни до постанови уряду від 30 грудня 2015 р. № 1161 були внесені 17 березня, повідомляє Міноборони.

Зміни були розроблені на виконання Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях в умовах воєнного стану".

Читайте також: Виплати військовослужбовцям: що зміниться з 1 березня

Згідно з внесеними змінами, військовим збором не оподатковуватимуть доходи бійців на період їхньої участі у боях проти російських окупантів.

У новій версії постанови визначено умови, за яких можна отримати пільгу з оподаткування військовим збором грошового забезпечення. Ця пільга стосується безпосередніх учасників бойових дій в умовах воєнного стану.

Для отримання пільги потрібно надати витяги (копії) наказів командирів (начальників), які підтверджують виплату додаткової винагороди.

Читайте також: Зарплати військових: якими вони будуть у 2023 році

Нагадаємо, військовий збір для фінансування ЗСУ у 1,5% від доходів запровадили в Україні у 2014 році.

У кінці лютого 2022 року Кабмін ухвалив постанову про зарплату військовим, які беруть участь у бойових діях, в якій визначив її на рівні 100 тисяч гривень на місяць.

Низці інших категорій військовослужбовців виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 тис. грн на місяць.

Читайте також: Мобілізація в Україні: які пільги передбачені для військовослужбовців

З 1 лютого 2023 року розмір додаткових виплат для військовослужбовців залежатиме від районів їхнього перебування. 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім тим, хто виконує бойові завдання на передовій.