UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні сплеск шахрайств, проте під суд шахраїв віддають все рідше

Чи не єдина стаття Кримінального Кодексу, за якою ситуація в 2022 році покращилась, як в плані злочинності, так і в плані доведення справ до суду - це квартирні крадіжки.

У 2022 році Генеральною прокуратурою було зафіксовано понад 32 тисячі справ про шахрайство, проте до суду справи доходять усе рідше. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

Читайте також: Шахраї активізували спроби ошукати українців – Нацбанк

32 тисячі справ про шахрайство - це найбільший показник за останні 4 роки. Востаннє приблизно таку саму кількість проваджень про шахрайство було зафіксовано у 2019 році, й відтоді цей показник лише падав.

Проте у 2022 році кількість облікованих проваджень за статтею 190 ККУ зросла на 34%.

Читайте також: В Україні на фоні проблем зі зв'язком виник новий вид шахрайства – ЦПД

Натомість частка справ, переданих на розгляд до суду, скоротилася вдвічі — з 34% до 18%.

Загалом, Генеральна прокуратура у 2022 році зафіксувала сплеск злочинності майже за всіма "найпопулярнішими" статтями.

Читайте також: Під виглядом надання фінансової допомоги від ЄС шахраї обікрали українців на 100 мільйонів

Майже вдвічі за рік зросла кількість облікованих проваджень про угони авто — з 2,8 тисячі до 4,1 тисячі справ. Варто зазначити, що цей показник стрімко виріс лише у порівнянні з "ковідним" 2021 роком. Натомість у попередніх роках кількість облікованих проваджень про угони авто була приблизно такою ж або навіть більшою.

Проте, до судового розгляду доходять все менша кількість таких справ. Так, 2022 році кількість справ за статтею 289 ККУ, направлених до суду, скоротилася майже утричі: з 54% до 19%.

Чи не єдина стаття Кримінального Кодексу, за якою ситуація покращилась — це квартирні крадіжки. Так, кількість облікованих проваджень за статтею 185 ККУ зменшилась торік у понад 2 рази.

Так само покращилась ситуація з кількістю справ, що направлялись до суду. У 2022 році до судового розгляду було направлено майже кожну другу справа, обліковану за цією статтею. Ба більш: у грудні кількість направлених до суду справ була більш ніж удвічі більшою за кількість облікованих справ.

Для порівняння, у 2021 році частка справ, що доходили до суду, становила 39%.

Про схеми обдурювання людей, підлаштовані під воєнний час, читайте на ZN.UA в матеріалі Єви Юрченко - "Бережіться шахраїв: ваша оселя, залишена без належного нагляду, може бути перепродана. Без вас…".