UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Приватбанку немає паніки через суди – фіндиректор банку

У банк повернулися кошти, які клієнти знімали 18-19 квітня.

Рішення судів по Приватбанку на даний момент не роблять значного впливу на роботу фінустанови. Про це повідомила агентству Інтерфакс-Україна фінансовий директор банку Самаріна Ганна.

"Зараз банк нічого не відчуває, все нормалізувалося і повернулися кошти, які клієнти знімали в банкоматах 18-19 квітня, коли ми спостерігали піковий обсяг зняття до 3 млрд грн у день, як на новорічні свята", - сказала Самаріна.

"Тим не менш, якщо продовжувати такі оголошення, то так, будуть аналогічні реакції", - додала вона.

Приватбанк є системним банком і "будь-яка індивідуальна дія по відношенню до Приватбанку ззовні може позначитися на всій банківській системі", - підкреслила топ-менеджер.

Після судових рішень фінустанова була змушена перестати бути донором на міжбанку.

"Ми в нормальній ситуації, швидше за все, є донором на міжбанку. У нас були невеликі ліміти, це виключно управління ліквідністю. До недавнього часу ми більше розміщували, чим привертали коштів на міжбанку", - пояснила Самаріна.

У той же час, зобов'язання банку на 95% покриваються ліквідними активами, і він без проблем справляється з коливаннями ресурсної бази, запевнила фіндиректор.

В інтерв'ю Reuters Коломойський сказав, що готовий піти на переговори з урядом щодо подальшої долі Приватбанку. При цьому він не уточнив, яку мету переслідує - отримати компенсацію або відновити контроль над банком.

Рейтингове агентство Moody's минулого місяця заявило, що скасування рішення завдасть удару по кредитному рейтингу України.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.