Інформація щодо підвищення з 1 грудня тарифів на газ для споживачів, що не уклали договір з постачальником, не відповідає дійсності. Про це повідомив генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон.
"Споживачі, які наразі не мають постачальника газу, автоматично стануть клієнтами постачальника “останньої надії” (ПОН), якім є "Нафтогаз України"" - зазначив він.
За словами Макогона, якщо у споживача закінчився 60-денний період, протягом якого він вже перебував споживачем ПОН, але за цей час він так і не зробив свій вибір щодо постачальника газу, система просто автоматично переоформить його на наступний період.
"Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України "Про ринок природного газу", бути споживачем ПОН можна до 60 діб, однак немає заборони щодо декількох включень до бази ПОН, що і має відбутися автоматично через день", - підкреслив Макогон.
Він зазначив, що цей процес відбувається автоматично.
"Інформаційна платформа ОГТСУ працює в автоматичному режимі відповідно до чинного законодавства. Якщо Інформаційна платформа не фіксує споживача в Реєстрі постачальника, вона автоматично формує і направляє повідомлення про це облгазу", - пояснив механізм включення споживача до бази ПОН директор ОГТСУ.
Він також підкреслив, що відключення споживача від газових мереж в опалювальний період заборонено законодавством та низкою рішень державних органів.
"Ніяких відключень газу не може бути. Облгазам останніми рішеннями РНБО та КМУ заборонено відключати споживачів від газових мереж. Будь-яка спроба відключити споживача буде розслідувана компетентними органами", - написав Макогон.
Зокрема, зазначив він, це стосується й бюджетних організацій.
"Інформація про відключення бюджетних організацій, яку розповсюджує Асоціація газового ринку України, не відповідає дійсності", - наголосив глава ОГТСУ.
Нагадаємо, раніше в Кабміні заявили про те, що до кінця опалювального сезону заборонено вимикати газ школам, лікарням та іншій соцінфраструктурі.
Крім того, між урядом і місцевим самоврядуванням підписаний Тарифний меморандум, який гарантує непідняття ціни на газ на опалювальний сезон 2021-2022.
Наприкінці жовтня мер Чернігова Владислав Атрошенко заявив, що відмовляється виконувати умови Меморандуму. У зв'язку з ситуацією, що склалася, президент Зеленський доручив РНБО розробити рішення, яке б захистило людей у подібних ситуаціях.
ZN.UA зі своїх джерел отримала текст Меморандуму, підписаного місцевими та центральною владою про збереження чинних тарифів на опалювальний сезон 2021-2022. Про всі подробиці газової угоди Банкової та місцевої влади, а також - особливості опалювального сезону 2021-2022, читайте у статті Інни Ведернікової "Тарифний меморандум замість "тарифного майдану"?".