Гривня лише з початку року (за січень) подешевшала на 4,3%. Це, крім іншого, спровокувало зниження продажів держоблігацій України (ОВДП). Про це повідомив НБУ у своєму черговому Макроекономічному та монетарному огляді НБУ.
В Нацбанку пояснили, що погіршення інформаційного середовища навколо України, продаж інвесторами держоблігацій (через негативне інформаційне поле), значні бюджетні витрати наприкінці 2021 року сформували девальваційний тиск на гривню.
Водночас, як зазначають в НБУ, наприкінці січня на тлі поліпшення інформаційного середовища з’явилися перші ознаки стабілізації ситуації на ринках. Це відобразилося у зниженні премії за ризик і в укріпленні обмінного курсу гривні.
Для згладжування надмірних курсових коливань НБУ впродовж січня переважно проводив валютні інтервенції з продажу іноземної валюти.
Повідомлялось, що в рейтингу недооцінених валют світу Індексу Біг-Маку від видання The Economist опустилася на шосте місце починаючи з кінця списку.
Українська гривня у 2022 році перебуватиме на межі девальвації, що стане результатом низки рішень у сфері зовнішньої політики України. Про це для ZN.UA пише Олександр Болтян у матеріалі "Прогноз-2022. Що буде з курсом долара, два сценарії" .