UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МВФ заявили, що ризики для фінансової стабільності зросли

Глава МВФ закликає країни до збереження пильності.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що ризики для фінансової стабільності зросли, і закликала до збереження пильності, попри те, що дії країн з розвиненою економікою заспокоїли ринкові потрясіння. Про це повідомляє Reuters.

Георгієва підтвердила свою думку, що 2023 рік буде ще одним складним періодом, коли глобальне зростання сповільниться до рівня нижче 3% через наслідки пандемії, війну РФ проти України та більш жорстку монетарну політику.

Навіть за умови кращого прогнозу на 2024 рік, глобальне зростання залишиться значно нижчим за історичний середній показник у 3,8%, і загальні перспективи залишаються слабкими, сказала вона на Форумі розвитку в Китаї. 

МВФ, який прогнозував глобальне зростання на рівні 2,9% цього року, планує оприлюднити нові прогнози наступного місяця.

Георгієва зазначила, що політики в розвинених країнах рішуче відреагували на ризики для фінансової стабільності після банкрутства банків, але навіть у цьому випадку необхідно бути пильними.

«Тому ми продовжуємо уважно стежити за розвитком подій і оцінюємо потенційні наслідки для глобальних економічних перспектив і глобальної фінансової стабільності», - сказала вона, додавши, що МВФ приділяє багато уваги найбільш вразливим країнам, особливо країнам з низьким рівнем доходу і високим рівнем заборгованості.

Вона також попередила, що геоекономічна фрагментація може розколоти світ на конкуруючі економічні блоки, що призведе до «небезпечного поділу, який зробить всіх біднішими і менш захищеними».

Георгієва зазначила, що потужний економічний підйом Китаю з прогнозованим зростанням ВВП на 5,2% у 2023 році дає певну надію для світової економіки, оскільки очікується, що на Китай припадатиме близько третини світового зростання у 2023 році.

За оцінками МВФ, кожний 1 відсотковий пункт зростання ВВП у Китаї призводить до зростання на 0,3 відсоткових пункти в інших економіках Азії, сказала вона.

Георгієва закликала політиків у Китаї працювати над підвищенням продуктивності та зміщенням балансу економіки від інвестицій до більш стійкого зростання, зумовленого споживанням, у тому числі за допомогою ринкових реформ, спрямованих на вирівнювання умов гри між приватним сектором та державними підприємствами.

За її словами, такі реформи можуть збільшити реальний ВВП на 2,5% до 2027 року і приблизно на 18% до 2037 року.

Георгієва вважає, що ребалансування економіки Китаю також допоможе Пекіну досягти своїх кліматичних цілей, оскільки перехід до зростання, орієнтованого на споживання, знизить попит на енергію, зменшить викиди і послабить тиск на енергетичну безпеку.

За її словами, це може скоротити викиди вуглекислого газу на 15% протягом наступних 30 років, що призведе до зниження глобальних викидів на 4,5% за той самий період.

Читайте також: МВФ та Україна погодили на рівні персоналу програму фінансування на $15,6 млрд

Раніше директор Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявляла, що стан світової економіки поки не такий поганий, як очікувалося кілька місяців тому, але це не означає, що вона перебуває в хорошому стані. За її словами, у зв'язку з розв'язаною Росією повномасштабною війною третина світової економіки у 2023 році може постраждати від рецесії.