UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні перенесли дату завершення дефіциту бензину: названо нову причину

На територію України щодня проїжджає поки до 230 бензовозів.

У Міністерстві інфраструктури озвучили новий прогноз, коли в країні зникне дефіцитбензину. Про це міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив в інтерв’ю Financial Times.

За його словами, проблема з дефіцитом пального зникне в Україні до осені – це можливо тільки після укладення нових контрактів з постачальниками.

Крім того, за його словами, на сьогодні нестача палива Україна викликана його постачанням вантажівками та потягами через кордони. Наприклад, Україна втратила можливість доставляти його Чорним морем з Азербайджану та Румунії. Також постачання припинено з Білорусі.

“Увесь наш імпорт – з ЄС. Зараз імпортуємо з Бельгії, Нідерландів”, – зазначив міністр.

При цьому, за інформацією заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми, за раз на територію України щодня проїжджає до 230 бензовозів. До війни Україна імпортувала через кордони з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією лише 5% пального, а зараз цей показник становить 100%. З

Шурма додав, що, Україна уже збільшила пропускну спроможність на кордонах з ЄС у десятки разів і прагне подвоїти цю потужність.

Імпорт палива з Європи вже зменшив дефіцит після піку в травні. Кількість постачальників дизельного палива за останній місяць зросла більш ніж вдвічі, хоча постачання пропан-бутану та бензину зростають повільніше.

Читайте також: Експерт сказав, по якій ціні пальне заходить в Україну: посередники мають шалену маржу

Нагадаємо, раніше експерти називали червень-липень можливим періодом вирішення проблеми з нестачею пального.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що не варто очікувати повернення рівня цін на пальне, які були в Україні до повномасштабного вторгнення РФ. Але ситуація з нестачею бензину та дизпалива вирішиться незабаром.

Водночас, на сьогодні вже зрозуміло, що на оперативне відновлення діяльності Кременчуцького НПЗ надіє немає. За словами голови Полтавської облдержадміністрації Дмитра Луніна, та кількість ракет, яка вдарила по НПЗ, свідчить про те, що найближчим часом підприємство не працюватиме.

З іншого боку, експерти вважають, що в України є можливості організувати виробництво синтетичних моторних палив із вугілля та створити обладнання для виробництва бензину європейського стандарту із застосуванням природного газу малопотужних родовищ України. Читайте про це в матеріалі  ученого секретаря Інституту газу НАН України Бориса Ільєнка - "Як Україні назавжди вирішити проблему з бензином".