UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Єврокомісії планують відмовитися від довгострокових контрактів на постачання газу РФ — Bloomberg

Также в ЕС хотят создать стратегические запасы газа.

Євросоюз має намір після 2049 року відмовитися від довгострокових контрактів на постачання газу в рамках свого "зеленого" переходу. Документ буде опубліковано 15 грудня, а 16 грудня його обговорюватимуть на саміті у Брюсселі. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на відповідний законопроєкт.

Звісно, у разі ухвалення цього рішення постраждає провідний постачальник палива до ЄС — Росії.

Агентство також зазначає, що Єврокомісія запропонує заходи щодо зміцнення безпеки постачання з огляду на те, що цієї зими Європа має рекордні ціни та гострий дефіцит ресурсу.

Крім іншого, є пропозиція зробити резервні стратегічні запаси газу, які можуть знадобитися при виникненні надзвичайної ситуації. Їх основою будуть добровільні спільні закупівлі операторами транспортних систем.

"Підвищена напруженість у відносинах між Росією та Україною загрожує подальшим скороченням поставок, збільшуючи ризик того, що енергетична криза збережеться наступного опалювального сезону", - наголосили в Bloomberg.

Читайте також: Ціна газу в Європі подолала попередній максимум та не збирається зупинятися

Нагадаємо, що спотова ціна газу в Європі перевищила 1400 доларів за тисяч кубів, що є максимальним показником від початку жовтня, після падіння ціни, чому передував зліт майже до нереальних 2000 доларів за тисячу кубів. 

Раніше в МЗС ФРН заявили, що газопровід «Північний потік-2» з Росії до Німеччини на даний час не може отримати сертифікацію, оскільки не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства. При цьому коаліційна угода нового німецького кабінету міністрів передбачає, що з питання про газопроводи він дотримуватиметься європейських норм.

Як писало DT.UA, Німеччина, з одного боку, добре поінформована про загрозу, яку становить для України Росія, а з іншого - німецький політикум нічого не пропонує для реального забезпечення нашої безпеки. І це один із головних викликів у двосторонніх відносинах Києва та Берліна, який був, є, і, ймовірно, ще якийсь час збережеться, зазначає в інтерв'ю DT.UA посол України Андрій Мельник.