В Україні реформування вугільної галузі буде відбуватися поступово, з урахуванням потреб шахтарів в працевлаштуванні та соціальному забезпеченні. Про це повідомила в.о. міністра енергетики Ольга Буславец, передає прес-служба Міненерго.
"Ми не можемо бути осторонь зобов'язань по «зеленому переходу», модернізації та декарбонізації економіки", - заявила вона.
"У нас немає планів за один-два роки все закрити і розпустити людей. Все буде відбуватися таким чином, щоб врахувати всі потреби людей, що живуть у вугільних регіонах. Потрібно показати людям перспективи, де саме вони зможуть заробляти гроші і утримувати свої сім'ї", - зазначила в.о. міністра.
За її словами, зацікавленість у вугільній реформі висловили міжнародні партнери. Зокрема, міністр економіки і енергетики ФРН запропонував створити мультифонд, в який Німеччина готова вкласти перший внесок в сумі 20 млн євро і закликає до участі інші держави. Від Великої Британії надійшла пропозиція приєднатися до Безвугільного альянсу, який дасть можливість залучити фінансовий ресурс до реформування вугільної галузі.
Відмова України від видобутку вугілля - складне економічне питання. З одного боку, країни Євросоюзу поступового встановлюють власні дати відмови від використання вугілля в енергетиці. З іншого боку, українська вугільна промисловість застаріла, а модернізація вимагає величезних вкладень. Детальніше читайте в матеріалі Костянтина Криницького "Ціна відмови від вугілля".