UA / RU
Підтримати ZN.ua

В антикорупційній прокуратурі пояснили активізацію справи «Приватбанку»

В.о. глави САП Грищук заперечує спротив влади й Офісу генпрокурора.

В.о голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук заперечує протистояння його відомства з владою, а активізацію справи «Приватбанку» і підозри колишньому топменеджменту пояснює завершенням експертиз.

«Там було проведено експертизу, яка завершилася в другій половині лютого. Активізація справи була десь в листопаді - грудні 2020 року, а результати експертизи прийшли в 20-х числах лютого, вони саме підтвердили ті збитки, які ми й інкримінували підозрюваним», - зазначив він в інтерв'ю «РБК-Україна».

Після підписання підозри ексголові правління «Приватбанку» Олександру Дубілету і затримання його першого заступника Володимира Яценка, почала з'являтись інформація щодо протидії влади подальшому розслідуванню. Зокрема, з боку керівництва Офісу генпрокурора.

Сам Грищук вважає, що в справі є процесуальні особливості, але говорити про якийсь спротив не варто.

«Є процесуальні моменти: десь прокурор каже, що треба щось зробити, десь детектив переробляє. Це робочі моменти, не можу сказати, що якийсь спротив був. Але в цій справі є ж багато епізодів. Грубо кажучи, є епізод про розкрадання 5 млрд доларів з «Приватбанку», і там справа ще далеко від завершення», - додав Грищук.

Читайте також: Колишній топ ПриватБанку переписав мільйонні статки на дочку і дружину відразу після затримання

Нагадаємо, 22 лютого детективи Національного антикорупційного бюро затримали Яценка в аеропорту Бориспіль. Він намагався вилетіти до Відня на приватному літаку. Підозри також оголосили колишнім голові правління банку Олександру Дубілету і начальнику департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихіній. За інформацією ZN.UA, Дубілет зараз знаходиться в Ізраїлі.

За кілька днів після затримання Вищий антикорупційний суд відправив Яценка під варту з можливістю внесення 52 млн гривень застави. Він уже вніс заставу і вийшов із СІЗО.

У НАБУ також повідомляли про оголошення підозри в розтраті 8,2 млрд грн трьом колишнім томуменеджерам банку: голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій.