Кабінет міністрів України планує виключити із складу державного концерну "Укроборонпром" дев'ять підприємств і передати їх в управління Фонду держмайна для приватизації. Мінекономрозвитку підготувало відповідну постанову КМУ, пишуть Наші Гроші.
В перелік підприємств, які планують передати ФДМУ, увійшли: ДП "Вінницький авіаційний завод"; ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод"; ДП "171 Чернігівський ремонтний завод"; ДП "Запорізький автомобільний ремонтний завод"; ДП "Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння"; ДП "Харківський завод транспортного устаткування"; ДП "Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління"; ДП "Укроборонресурсы"; ПАТ "Херсонський завод Судмаш".
Згідно з пояснювальною запискою до документа, "Укроборонпром" сам виступив ініціатором приватизації цих підприємств. За даними держкомпанії, вони не задіяні у виконанні державного оборонного замовлення.
Видання зазначає, що всі ці підприємства потрапили в список малої приватизації ФДМУ на 2019 рік, який був складений в кінці 2018 року.
Так як перелік підприємств "Укроборонпром" є частиною його статуту, внесення змін до нього затверджує Кабмін.
Раніше Фонд держмайна затвердив перелік об'єктів малої приватизації, які підлягають продажу в цьому році.
Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію №7066 у другому читанні і в цілому 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.
До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.